BofA zachovává nákupní rating IBM s cílovou cenou 152 USD

BofA zachovává nákupní rating IBM s cílovou cenou 152 USD

Před zprávou o výsledcích IBM za 2. čtvrtletí 2023 společnost BoFA securities opět potvrdila rating „Buy“ a pro akcie společnosti stanovila cílovou cenu 152,00 USD.

Zpráva o výsledcích hospodaření společnosti IBM za druhé čtvrtletí roku 2023 bude zveřejněna 19. července. Načasování tohoto nákupního ratingu je velmi důležité, protože přichází před zprávou za druhé čtvrtletí. Po zveřejnění výsledkové zprávy budou akcie IBM přitahovat větší volatilitu – Proto se zdá, že BofA informuje hráče na trhu s předstihem.

Akcie IBM budou ve 2. polovině roku 2023 překonávat výkonnost

Navzdory slabému makroprostředí v USA & dalších velkých ekonomikách se analytici BofA domnívají, že akcie IBM budou ve 2. polovině roku 2023 dosahovat dobrých výsledků. Důvodem tohoto optimismu ve výkonnosti IBM jsou lepší ekonomické základy po celém světě.

Podle banky BofA byl růst tržeb IBM lepší, než se očekávalo. Kromě toho se společnost těší také příznivým měnovým podmínkám, přizpůsobivosti umělé inteligence, zvýšení FCF a zlepšení marží před zdaněním.

Stejně tak se očekává, že společnost zaznamená zdravý růst i v oblasti umělé inteligence díky své službě známé jako WatsonX.

Podle BofA povede komentář za 2. pololetí pravděpodobně k překonání výkonnosti akcií. Kromě toho se BofA domnívá, že IBM bude muset klást důraz i na svůj výhled pro rok 2023. Stejně tak růst tržeb o zhruba 3-5 % na bázi konstantní měny pomůže akciím dosáhnout cílové ceny.

Pro 2. čtvrtletí očekávají analytici BofA tržby z poradenství ve výši 5,12 miliardy USD, zatímco konsensus počítá pouze s 50,08 miliardy USD. Kromě toho vidí ve 2. čtvrtletí také 3% růst v softwarovém sektoru. Stejně tak nízký až středně vysoký jednociferný růst očekává BofA i v oblasti zpracování transakcí.

Při pohledu do budoucna by bylo zajímavé sledovat, co odhalí nadcházející výsledková zpráva IBM. Pokud bude v souladu s odhady analytiků BofA, pravděpodobně se dočkáme skokového růstu ceny akcií.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek