BoK ponechává úrokovou sazbu na 3,5 %, USD/KRW klesá pod úroveň 1330

BoK ponechává úrokovou sazbu na 3,5 %, USD/KRW klesá pod úroveň 1330

Během čtvrteční brzké obchodní seance oznámila Bank of Korea (BoK) své rozhodnutí o úrokových sazbách. Bank of Korea neprovedla žádné změny základní úrokové sazby, což znamená, že úroková sazba se v zemi stále nachází poblíž 3,5 %.

Rozhodnutí BoK bylo v souladu s prognózami hráčů na trhu, a nebylo tedy žádným překvapením. Bank of Korea rovněž ponechala beze změny svou prognózu inflace a HDP pro rok 2023. Korejská centrální banka se domnívá, že inflace se bude pohybovat kolem 3,5 %, zatímco HDP pro rok 2023 bude činit přibližně 1,4 %.

USD/KRW se obchoduje blízko 1326

Ačkoli výsledky nikoho nepřekvapily, pár USD/KRW se přece jen otočil směrem dolů a dostal se na svá 2týdenní minima. Za celý den se USD/KRW snížil o 0,10 % a aktuálně se obchoduje poblíž úrovně 1326.

Pokud se podíváme zpět, tak Bank of Korea od začátku února 2023 drží základní úrokovou sazbu na úrovni 3,5 %. Když to zkombinujeme se slabostí USD, zdá se, že jasná volba pro USD/KRW je směrem dolů.

Celkově je to již počtvrté, co BoK neprovedla žádnou změnu svých referenčních sazeb. Důvodem jsou očekávání centrální banky, že domácí růst vykazuje známky zlepšení. Kromě toho BoK také očekává, že inflace vzroste o něco více, než předpokládala prognóza.

BoK také hovořila o tom, že ekonomická situace v Číně je nejistá spolu se skokovým nárůstem cen nemovitostí. Dále centrální banka hovořila také o tom, že nebankovní část finančního sektoru má nyní méně obav.

Obecně lze říci, že KRW se při jestřábím komentáři BoK může stát býčím, zatímco holubičí komentáře ohledně sazeb mohou vést k medvědímu KRW. Pokud jde o současný stav, USD vykazuje slabost, která umožňuje KRW skutečně zazářit.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek