Brazilský ministr financí Haddad naznačil snížení sazeb o více než 25 bazických bodů

Brazilský ministr financí Haddad naznačil snížení sazeb o více než 25 bazických bodů

Fernando Haddad (brazilský ministr financí) se nedávno vyjádřil, že centrální banka může na srpnovém zasedání oznámit snížení sazeb o více než 25 bazických bodů.

V rozhovoru poskytnutém jednomu z médií Haddad hovořil o tom, že všichni (trh i ekonomové) očekávají snížení sazeb brazilskou centrální bankou. Dodal, že horkým tématem již není možnost snížení sazeb. Místo toho trh nyní hovoří o velikosti snížení sazeb na nadcházejícím zasedání centrální banky.

Úroková sazba v Brazílii činí 13,75 %

Od začátku roku 2021 se brazilská centrální banka nachází v agresivním cyklu zpřísňování sazeb. Díky tomu se úroková sazba v Brazílii dostala na 13,75 %, což je samo o sobě rekordní hodnota. To vše brazilská centrální banka učinila proto, aby zkrotila vysokou inflaci.

Nyní, když je meziroční inflace v Brazílii na tříletém minimu a v rozmezí stanoveném centrální bankou, se šance na snížení sazeb nesmírně zvýšily. Ekonomové se nyní snaží zjistit, v jakém rozsahu by ke zvýšení sazeb mělo dojít, a zdá se, že brazilský ministr financí již něco naznačil.

Nedávno byl také proveden průzkum, který odhalil, že šance na snížení sazeb na srpnovém zasedání nyní činí 92 %. To také znamená, že existuje osmiprocentní šance, že ke snížení sazeb nedojde, což by mohlo znamenat nečinnost, nebo dokonce zvýšení sazeb.

Ale vzhledem k tomu, jak to vnímá trh, a dokonce i brazilské úřady hovoří o snížení sazeb, je to nyní hotová věc! Pokud jde o budoucnost, cyklus uvolňování měnové politiky bude pravděpodobně trvat i několik let, protože náhlé změny základní sazby mohou vést k nečekaným problémům.

Podle výsledků průzkumu až 32 % respondentů očekává snížení sazeb o 50 bazických bodů, zatímco 55 % se domnívá, že na srpnovém zasedání dojde ke snížení sazeb o 25 bazických bodů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek