Březnový průzkum v Číně odhalil nárůst prodeje nových domů

Čínský jüan klesá pod 7 bodů, oživení ekonomiky se zastavuje

Podle nejnovější zprávy prodeje nových domů v Číně prudce vzrostly díky podpůrným politikám a zvýšené poptávce. Celkem bylo v této zprávě zkoumáno 14 čínských měst, což jí dodává na důvěryhodnosti.

Podle zprávy se prodeje nových domů v Číně meziměsíčně zvýšily o 55,07 %. V únoru byl zaznamenán růst prodeje nových domů o 31,9 %, což naznačuje zvýšení poptávky.

Údaje zveřejnila China Index Academy, která je jedním z nezávislých a největších výzkumníků v oblasti nemovitostí.

Realitní sektor podpoří oživení v Číně

Nejrychlejší růst prodeje nových domů zaznamenal Peking, který je v Číně klasifikován jako město prvního stupně. Celkem byl v Pekingu během března 2023 zaznamenán nárůst o 73 %.

Podobně i v čínských městech druhé úrovně činil nárůst prodeje nových domů 54,2 %, zatímco ve městech třetí úrovně se pohyboval kolem 28,6 %.

Vzhledem k tomu, že sektor nemovitostí je klíčovým pilířem čínského růstu, bude to pro čínskou ekonomiku dobrá zpráva. Dříve zažívalo stejné odvětví těžké časy, protože několik developerů zvučných jmen vyhlásilo bankrot.

V polovině roku 2021 navíc došlo také k velkému zastavení stavebních prací v mnoha bytových projektech po celé zemi.

Do konce roku 2022 představili čínští politici záchranný balíček, jehož cílem bylo zlepšit dokončování projektů a zlepšit prodeje.

Zdá se, že vládní politika na podporu čínského realitního sektoru konečně začala přinášet výsledky.

Během pondělí si realitní sektor připsal zhruba 2,4 %, což je známkou zlepšení nálady na trhu.

Podle některých odborníků je opuštění čínské politiky nulové daně z nemovitostí také impulsem pro prodej nových domů v Pekingu & dalších městech.

Celkově je tempo, jakým rostly ceny nových domů v Číně, jedním z nejrychlejších za posledních 9 měsíců. Investoři však musí být obezřetní, to vše díky stimulačním balíčkům. A jakmile ty vyschnou, uvidíme skutečný obraz čínského realitního sektoru.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek