Býčí rally v mexickém pesu (Mxn) v roce 2024 ztratí páru

Býčí rally v mexickém pesu (Mxn) v roce 2024 ztratí páru

Podle průzkumu mezi ekonomy býčí rally MXN vůči USD pravděpodobně skončí v roce 2024. Důvodem této náhlé změny je skutečnost, že politika přijatá bankou Banxico je vstřícnější než politika ostatních bank.

Jednoduše řečeno, spread, který zatraktivňoval nákup MXN vůči ostatním měnám, se nadále ztenčuje!

V loňském roce uzavřel MXN vůči zelené bankovce jeden ze svých nejlepších roků. Tak dobrý výkon nebyl zaznamenán téměř 30 let, což naznačuje, že rallye MXN byla jedna z jeho vlastních.

Banxico stanovilo úrokovou sazbu 11,25 %.

Důvodem prudkého růstu MXN byla úroková sazba ve výši 11,25 % stanovená bankou Banxico. Takto vysoká úroková sazba vedla k přílivu finančních prostředků do MXN, což jej posunulo výše.

Na konci roku 2023 činil kurz MXN/USD 18, nyní se posunul na 17 se ztrátou -5,4 %.

V roce 2024 se očekává, že mnoho centrálních bank sazby sníží & Mexiko nebude výjimkou. Touto cestou se pravděpodobně vydají i USA, což z ní dělá ještě zajímavější rovnici.

Pokud se kurzový rozdíl mezi USD a MXN velmi ztenčí, rally MXN skončí. Stejně tak pokud Banxico přistoupí ke snižování sazeb rychleji než Fed, bude to pro MXN rovněž medvědí.

Prozatím je sazba Fedu 5,25 % až 5,50 %, zatímco sazba Banxica je 11,25 %, což znamená, že investoři do carry trade upřednostňují USD/MXN.

Pokud jde o to, kdy dojde ke snížení sazeb Banxica, odborníci naznačují 1. čtvrtletí 2024. Na straně USA je třeba více vyjasnit měnovou politiku, což vystavuje ekonomiku riziku poklesu. Pokud se ekonomice nepodaří zrychlit tempo, jakého přínosu dosáhnou USA ze silnějšího dolaru? To je otázka, na kterou bude muset Fed rychle odpovědět!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek