Cena USD/CNY se do konce roku 2023 dotkne 7,60

Cena USD/CNY se do konce roku 2023 dotkne 7,60

Podle ekonomů SocGen se měnový pár USD/CNY obrátí vzhůru a v roce 2023 uzavře poblíž úrovně 7,60. Dřívější prognóza pro USD/CNY, která je nyní po nedávné ekonomické situaci revidována výše.

Pokud vezmeme v úvahu nedávnou prognózu SocGen, je zřejmé, že naznačují větší posílení USD a oslabení čínského jüanu.

Předchozí prognóza pro USD/CNY byla stanovena poblíž úrovně 7,40, která je nyní revidována výše se změnou +0,20 %. Pokud jde o důvody posílení USD a oslabení CNY, SocGen uvádí, že politická reakce není tak organizovaná, jak tomu bývalo v minulosti.

To je jeden z důvodů, proč je vysoce pravděpodobné, že pár americký dolar/čínský jüan přestřelí, na rozdíl od přestřelení. Pokud se podíváme do budoucna, do konce roku 2023 zbývá ještě několik měsíců a pár se v současnosti obchoduje poblíž úrovně 7,26.

USD/CNY musí překonat nadcházející úrovně odporu

Na základě současných úrovní USD/CNY jsou důležitými zónami rezistence 7,30, 7,35, 7,40, 7,45, 7,50 a poté 7,60, což je také cíl stanovený společností SocGen.

Oslabení CNY je prozatím dáno především fundamentálními ukazateli. Zároveň politická opatření Čínské veřejné banky nejsou tak účinná jako v minulosti. Na druhé straně je USD silný především kvůli rozdílu úrokových sazeb mezi USA a Čínou.

Na čínské straně jsme již byli svědky několika snížení sazeb, zatímco ze strany USA je něco podobného velmi nepravděpodobné. Ve skutečnosti je PBoC připravena zavést i další snížení sazeb, pokud to bude potřeba k podpoře ekonomiky.

Takže i když necháme na chvíli stranou prognózu SocGen, i fundamentální výhled pro USD/CNY hovoří spíše pro růst než pro pokles.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek