Cena zlata se dotkla 183842 na cestě k přerušení 4týdenní ztrátové série

Zlato získává 5 %, ale podpora 1900 USD zůstává slabá

Cena zlata v pátek vzrostla a nyní je na cestě k tomu, aby konečně přerušila čtyřtýdenní období ztrát. Stalo se tak po nedávných komentářích představitele Fedu o tom, jak bude v budoucnu nakládat s měnovou politikou.

Nedávno dal prezident Fedu z Atlanty jasně najevo, že v březnu je velmi pravděpodobné snížení o 25 bazických bodů. A Christopher Waller (guvernér Fedu) se na základě současného vývoje hospodářského růstu a inflace domnívá, že sazby dosáhnou vrcholu na úrovni 5,4 %.

Oba představitelé Fedu však dali jasně najevo, že další jestřábí kroky centrálních bank se stanou vysoce pravděpodobnými, pokud se ekonomika přehřeje. I přes tento negativní komentář vzali obchodníci se zlatem na vědomí pouze pozitivní komentáře a posunuli žlutý kov výše.

Ceny zlata vzrostly o 0,2 %

Cena spotového zlata se obchodovala na úrovni 1838,42 USD poté, co zaznamenala nárůst o 0,2 %. A futures na zlato se obchodovaly za 1844,25 USD poté, co rovněž vzrostly o 0,2 %.

Celkově by spotové zlato i futures na zlato měly týden uzavřít se ziskem 1,5 %. Pokud se tak stane, bude to pro zlato první kladný týden od poloviny ledna.

Nepředbíhejme však, protože zlato má stále několik protivětrů na fundamentální straně. Prvním nepřítelem zlata je inflace a druhým je silný trh práce USA. Oba tyto ekonomické ukazatele mohou volat po dalším zvýšení sazeb v roce 2023!

Stejně tak nedávné zveřejnění údajů o aktivitě v sektoru služeb v USA vrhne světlo na to, zda má Fed stále dostatek prostoru pro další zvyšování sazeb, či nikoliv.

Pokud budou americké úrokové sazby stále vyšší, než se předpokládalo, pak by to byla špatná zpráva pro trhy s kovy. Stejně tak zastavení politiky zvyšování sazeb nebo zavedení jejich snižování otevře dveře zlatým býkům!

Pokud se podíváme na ostatní drahé kovy, zdá se, že všechny těží z pozitivního sentimentu. Futures na platinu za tento týden vzrostly o 7 % a futures na stříbro o 1,2 %.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek