Ceny ropy po komentářích SAE překračují hranici 90 dolarů

Ceny ropy začínají rok 2024 v červených číslech v souvislosti s obavami z nabídky

Po trvalém poklesu během čtvrtka a pátku se ceny ropy začaly opět zotavovat. Dříve ropa překonala úroveň 94 USD, aby následně zažila rychlou prodejní vlnu, která ji srazila o 4,5 % níže.

Jedním z klíčových ukazatelů, kterému lze přičíst nedávný pokles ropy, je plánovaná energetická konference. Na tuto akci přijedou všichni významní hráči z ropného průmyslu a ministři energetiky, což napovídá, že bude mít na ceny ropy zásadní vliv.

Americký dolar zůstává podporován

Při pohledu na americký dolar se zdá, že zelená bankovka trochu bojovala o to, aby týden uzavřela v zeleném. I přes to všechno však nemůžeme popřít, že USD uzavřel svůj 11. týden na pozitivní vlně. Kromě toho je vyřešena otázka uzavření vlády a datum uzavření rozpočtu je nyní listopad 2023.

To nám však také říká, že američtí představitelé tento problém v nejlepším případě pouze o několik týdnů oddálili. Podle odborníků bude muset americká vláda opět jednat, protože jí během poloviny listopadu dojdou peníze.

Prozatím se ropa Brent obchoduje poblíž 92,45 USD, zatímco WTI se směňuje poblíž 90,30 USD. Události, které se na tento týden chystají, budou hrát klíčovou roli v tom, jak se bude vyvíjet cena ropy.

Technická analýza cen ropy ukazuje, že důležitou rezistencí je cena 93,12 USD, která je zároveň linií hrdla dvojitého vrcholu. Během čtvrteční seance byla tato úroveň krátce prolomena, ale prodejci ropu opět rychle srazili dolů.

V jistém smyslu lze říci, že 93,12 USD stále zůstává důležitou rezistencí. Pokud tedy ropa tuto úroveň překoná, další sledovanou úrovní bude 97,11 USD a poté 100 USD.

V případě prolomení podpory 90 dolarů bude novou zónou podpory pro ceny ropy 88 dolarů a poté 84,20 dolarů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek