Ceny zlata a mědi stoupají před zápisem z jednání Fedu

Zlato (Xau/Usd) se obchoduje pod 2050 USD, protože se objevuje nejistota.

Ceny zlata (XAU/USD) a mědi v prostředí slabšího USD rostou. Kromě toho před událostí s vysokou intenzitou „zasedání Fedu“ ustoupily také výnosy dluhopisů.

Trh se domnívá, že Fed se zvyšováním sazeb skončil, což znamená, že nyní přecházíme do fáze „snižování sazeb“. Vysoce očekávané zasedání Fedu je naplánováno na pozdější dobu a je pozorně sledováno obchodníky se zlatem a mědí.

Hospodářské údaje z Číny podporují zlato

Pokud se podíváme na měď, je to jeden z mála průmyslových kovů, který v poslední době získal. Podle analytiků za tím stojí především pozitivní nálada vůči Číně. Současně se trh potýká i s omezenějšími dodavateli mědi, protože několik dolů v Panamě a Peru se potýká s potížemi.

Podobně i ceny zlata vykazují býčí trend, neboť drahý kov je jen několik dolarů od úrovně 2 000 USD. Býčí ceny zlata lze opět přičítat zvěstem, že Fed dospěl ke konci svého úrokového cyklu.

Spotové zlato si prozatím vyměňuje ceny za 1992,17 USD a za seanci si připisuje 0,7 %. Podobně se futures na zlato (prosinec) obchodují poblíž 1994,00 USD s +0,7% skokem.

Pokud se podíváme na problematiku Fedu, někteří analytici se domnívají, že Fed setrvá na svém postoji vyšších úrokových sazeb po delší dobu. Koneckonců trh práce vykazuje slabost a zároveň klesá inflace. Oba tyto faktory znamenají, že Fed nemá příliš důvodů k dalšímu zvyšování sazeb.

Navíc ceny mědi také vykazují vzestupnou trajektorii, což lze přičíst různým důvodům. Jedním z hlavních důvodů jsou obavy, že dodávky mědi čelí narušení. Zjednodušeně řečeno, očekává se, že v nejbližší době dojde ke zpomalení dodávek mědi, což tlačí její cenu nahoru.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek