Ceny zlata po růstu CPI klesají, slabý čínský HDP působí na měď
V pondělí byly ceny zlata odmítnuty ze svých jednoměsíčních maxim v rámci trendu vybírání zisků mezi trendy. Pokud se podíváme na cenovou akci, zdá se, že zlato se v posledních dvou týdnech nacházelo v býčím trendu. Zdá se tedy, že ve hře je v tuto chvíli trochu vybírání zisků po rallye CPI.
Podobně medvědí se staly i ceny mědi v souvislosti se slabými ekonomickými údaji přicházejícími z Číny. Nejnovější údaje ukázaly slabost čínské ekonomiky, která zřejmě přetrvává navzdory všem stimulačním opatřením.
Dolar zůstává slabý
V posledních dvou týdnech se americký dolar po slabých údajích o inflaci ocitl na zadních příčkách, což pomáhá kovům, jako je zlato a měď. Ve skutečnosti se americký dolar v poslední době pohybuje na svých 15měsíčních minimech, což nám napovídá, že konec přísné měnové politiky je za rohem.
Americká ekonomika však vykazuje známky odolnosti, což omezuje zisky cen zlata. To však stále nestačilo k tomu, aby žlutý kov zastavilo na jeho mnohatýdenních maximech.
Po dotyku cenové hladiny 1960 USD se ceny zlata zřejmě zastavily, což nám říká, že obchodníci nyní hledají nové impulsy.
Pokud se podíváme na ceny mědi, ta po posilování v posledních několika týdnech právě prochází obratem. Nedávné údaje z Číny ukázaly, že HDP Číny ve 2. čtvrtletí zpomalil, což negativně ovlivnilo ceny mědi. Čína je totiž jedním z největších dovozců mědi a pomalý HDP znamená menší poptávku po měděném kovu.
V uplynulém týdnu futures na měď získaly 4 % v plusu, aby nedávno ztratily 0,7 %, což vedlo k poklesu obchodní ceny kovu na 3,9068 USD za libru.
Podle odborníků vykázal HDP Číny za 2. čtvrtletí ve srovnání s HDP Číny za 1. čtvrtletí pouze malý nárůst. Při pohledu do budoucna bude tento trend pravděpodobně pokračovat, pokud Čína nezavede masivní stimulační balíček.