Ceny zlata se pohybují v blízkosti 2000 a čekají na pokyny Fedu a údaje o HDP

Wells Fargo předpovídá, že Fed v příštím roce sníží sazby o 225 bazických bodů

V úterý se ceny zlata nadále pohybovaly těsně pod hranicí 2 000 USD (nedávná maxima), protože trhy čekaly na nové impulsy ze strany Fedu a údaje o inflaci.

Během tohoto týdne se také dočkáme zápisu z březnového zasedání Fedu, který nám napoví, co si Fed myslí o ekonomice.

Zlato po zprávě o NFP na ústupu

Ceny zlata podpořil slabý sentiment, poptávka po bezpečném přístavu a obavy z pomalého hospodářského růstu. Nedávná zpráva NFP však způsobila, že zlato ustoupilo ze svých nedávných maxim, protože panují obavy z dalšího zvyšování sazeb.

Při pohledu do budoucna trhy čekají na údaje z amerického indexu spotřebitelských cen (CPI). Tento ukazatel vnese jasno do toho, zda další zvyšování sazeb ze strany Fedu přijde, či nikoliv!

Pokud by Fed hlasoval pro zvýšení sazeb, byla by to pro zlato špatná zpráva! Prognóza úrokových sazeb zatím ukazuje na zvýšení sazeb během května!

V době psaní tohoto článku se spotové zlato obchodovalo poblíž 1993,94 USD, zatímco futures na zlato se obchodovaly poblíž 2008,95 USD.

Podle odborníků se v příštích dnech také dlouho očekává zápis z březnového zasedání Fedu. Zápis ze zasedání nám řekne více informací o tom, proč Fed zvýšil úrokové sazby navzdory hrozící bankovní krizi.

Po krachu několika amerických bank se objevily naděje, že Fed také zpomalí nebo zastaví svou politiku zvyšování sazeb. Nyní však trh očekává minimálně 1 další zvýšení sazeb během května!

Přestože byla krize pečení odvrácena, na trzích stále panuje strach, který udržuje trhy se zlatem v podpoře. Koneckonců nedávná bankovní krize byla velmi nečekaná, což trhy znervóznilo a zpochybnilo integritu bankovního sektoru.

Pro tento den byly dobře nabízeny i další drahé kovy, například futures na stříbro a futures na platinu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek