Cílová cena akcií Tesly snížena o 33, protože všechny naděje se upínají k Modelu 2

Předseda výboru Sněmovny reprezentantů vyjádřil obavy z obchodů společnosti Tesla v Číně

Investiční bankovní společnost Evercore snížila cílovou cenu akcií společnosti Tesla, protože rostou obavy z klesajícího podílu společnosti v Číně a Evropě.

S menší poptávkou na trzích EU a Číny to jednoduše znamená, že tržby společnosti Tesla také klesnou a v dohledné době zůstanou stlačené. Společnost Evercore se prozatím domnívá, že nová cílová cena akcií Tesla je nyní 200 USD, přičemž původně byla stanovena na 300 USD.

I po snížení budoucího cenového cíle představuje cenová úroveň 200 USD stále nárůst o 40 % oproti současným úrovním.

Akcie Tesla pod tlakem

V celosvětovém měřítku není pochyb o tom, že společnost Tesla je stále významným hráčem na poli elektromobilů, což je patrné z čísel hrubé marže. Kromě toho bude společnost těžit také z vertikální integrace a dokonce i z nedávného zákona o snížení inflace ze strany USA.

Analytici se však domnívají, že tyto výhody jsou investorům již celkem zřejmé. Investoři tedy prozatím hledají nějaké nové býčí zprávy o Tesle, aby do ní vložili další peníze.

Letošní rok byl pro Teslu opravdu náročný, protože její generální ředitel se zapletl s Twitterem. Kromě toho také pokračuje v prodeji akcií Tesly, což poškozuje náladu investorů.

Při porovnání s cenami z listopadu 2021 se již vymazalo přibližně 60 % hodnoty akcií Tesly. V době psaní tohoto článku se akcie společnosti Tesla obchodovaly poblíž úrovně 142 USD.

Největšími problémy, kterým Tesla prozatím čelí, jsou pomalá poptávka v Číně a angažovanost Elona Muska na Twitteru. Od doby, kdy Elon Musk převzal Twitter, vkládá peníze do této sociální mediální společnosti na úkor Tesly. Oba tyto faktory jsou pro společnost Tesla velmi nepříznivé a dokonce poškozují značku Elona Muska.

Podle společnosti Evercore stále existuje způsob, jak může Tesla opět naskočit do akce, a tím je Tesla Model 2. Dostupné informace naznačují, že cena Modelu 2 bude dostupnější, a tím přiláká více zákazníků. Prozatím je údajná cena Modelu 2 stanovena na 25 000 USD, což bude nejnižší cena vozu od Tesly.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek