Čínská průmyslová výroba v únoru nesplnila očekávání

Čínský jüan klesá pod 7 bodů, oživení ekonomiky se zastavuje

Konečně byly zveřejněny údaje o průmyslové výrobě v Číně, které ukazují na postupné oživení v zemi. Průmyslová výroba v únoru mírně vzrostla, ale stále byla pod očekáváním trhu.

Analytici se domnívají, že výrobní aktivita v Číně zpomalila, přestože opatření proti ČOVID jsou již zrušena. To naznačuje, že hospodářské oživení v zemi není takové, v jaké odborníci doufali.

Maloobchodní tržby, které jsou rovněž důležitým ekonomickým ukazatelem, zaznamenaly během února nárůst. To naznačuje, že spotřebitelské výdaje v Číně jsou na cestě k oživení a zpomalení v důsledku COVID je téměř u konce.

Stručně řečeno, maloobchodní tržby se zotavují dobrým tempem, zatímco průmyslová výroba stále zaostává. Zpomalení průmyslové výroby ukazuje na slabou poptávku na místních i mezinárodních trzích.

Průmyslová výroba vzrostla o 2,4 %

Průmyslová výroba se v únoru ve srovnání se stejným měsícem loňského roku zvýšila o 2,5 %. Trh však očekával nárůst o 2,6 % – Lze říci, že údaje o průmyslové výrobě se s odhadem minuly jen o malý kousek (0,1 %).

Během ledna 2023 se průmyslová výroba v Číně pohybovala kolem 1,3 %. Takže i na této frontě zaznamenala průmyslová výroba zdravý nárůst!

Přestože údaje nedosáhly odhadu, jsou stále dostatečně silné na to, aby naznačovaly, že průmyslová výroba se nyní opět nachází v oblasti expanze. A pokud se zlepší globální sentiment, mohla by se ještě zvýšit!

Pokud jde o Čínu, poptávka přichází z místních i zámořských trhů. Ačkoli se podmínky na místních čínských trzích zlepšily, zámořská poptávka je stále slabá.

A nezapomínejme, že USA, Německo, Španělsko a několik dalších zemí se také potýká s vysokou inflací, hospodářským zpomalením a vysokými úrokovými sazbami.

Ekonomické prostředí zkrátka není tak příznivé, jak by Čína potřebovala k tomu, aby zvýšila čísla průmyslové výroby.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek