Čínské měnové rezervy se dotkly 30 bilionů dolarů

Ceny zlata po růstu CPI klesají, slabý čínský HDP působí na měď

Oficiální údaje z ekonomické velmoci známé jako Čína ukazují, že devizové rezervy země dosáhly 30,205 bilionu dolarů. To přichází v době, kdy americký dolar vůči ostatním měnám ztratil půdu pod nohama.

Celkově nárůst čínských devizových rezerv výrazně předčil očekávání trhu. Zjednodušeně řečeno, větší příliv deviz a menší odliv vede ke zvýšení devizových rezerv. V případě Číny jsme toho svědky, protože vývoz a příliv kapitálu zůstávají silné.

Čínské devizové rezervy vyskočily o 21 mld.

Podle zpráv se devizové rezervy Číny zvýšily o 21 miliard USD a dotkly se úrovně 3 205 USD. Jedná se o jedny z největších rezerv na světě, které odhalují ekonomickou sílu Číny.

Ekonomové očekávali číslo pouze kolem 3,192 bilionu dolarů, ale zdá se, že Čína překvapila i je!

Ještě před měsícem se čínské devizové rezervy pohybovaly kolem 3,184 bilionu dolarů, což prozrazuje, že rezervy země neustále rostou.

Během dubna čínská měna jüan vůči americkému dolaru skutečně ztratila 0,63 %. Zároveň americký dolar vůči hlavním měnám získal 0,94 %, což odhaluje sílu amerického dolaru.

Stejně tak Čína nyní disponuje 66,76 miliony uncí zlata, které se ještě před měsícem (březen) blížily 66,50 milionům uncí. Pokud se podíváme na tržní hodnotu čínského zlata ve službách, činí nyní 132,35 miliardy USD, zatímco v březnu to bylo pouze 131,65 miliardy USD.

Zatímco Čína hlásí další nárůst svých forexových rezerv, americká ekonomika se zřejmě potýká s rostoucím zadlužením. Země již dosáhla svého dluhového stropu a nyní se pokouší strop dále posunout. To také poukazuje na skutečnost, že USA prohrávají závod s Čínou, pokud jde o ekonomickou sílu.

Zejména zpracovatelský průmysl a podniky zaměřené na vývoz v USA budou muset provést změnu k lepšímu, aby mohly konkurovat Číně.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek