Čínské nemovitostní akcie se po prognóze Goldman Sachs stávají medvědími

Čínské nemovitostní akcie se po prognóze Goldman Sachs stávají medvědími

Z prognózy Goldman Sachs vyplývá, že v čínském realitním sektoru se očekává oživení ve tvaru písmene L. Jinými slovy, investoři mohou v sektoru nemovitostí očekávat vážný protivítr, protože hospodářskému oživení v Číně dochází dech.

Po zveřejnění prognózy Goldman Sachs se akcie většiny realitních společností v Číně staly medvědími, protože investoři strávili změněnou dynamiku.

Společnosti Guangzhou R&F Properties Co Ltd, Poly Property Group Co Ltd a Country Garden Holdings Company Ltd během dne ztratily přibližně 2-5 % hodnoty svých akcií. Největší ztrátu však zaznamenala společnost Sunac China Holdings Ltd, u níž došlo k 12% poklesu. Po takovém medvědím pohybu se akcie Sunac China Holdings Ltd naposledy obchodovaly na 12letých minimech.

KWG Property, což je významná hongkongská realitní společnost, se za den rovněž propadla o 7,6 %. Na druhé straně společnost Vanke Co Ltd, která je kótovaná na čínském trhu, ztratila 1,1 % své hodnoty.

Očekává se oživení ve tvaru písmene L – Goldman Sachs

Podle sdělení banky Goldman Sachs je trh s nemovitostmi v Číně připraven projít oživením ve tvaru písmene „L“. Stejný vzorec oživení se ostatně očekává i u širšího oživení ekonomiky země.

Někteří analytici se domnívají, že Čína nevyužije svůj realitní sektor k žádnému stimulačnímu opatření (v krátkodobém horizontu). Místo toho Čína pravděpodobně sníží přílišnou závislost ekonomiky na růstu sektoru nemovitostí.

Od roku 2021 se sektor nemovitostí podílí na čínském HDP v průměru zhruba 33 %. Zdá se tedy, že tento sektor pravděpodobně čekají další problémy, protože Čína se poohlíží po jiných místech.

Kromě toho se očekává, že čínskou ekonomiku zpomalí i pokles demografické poptávky. To znamená, že Čína se bude muset zaměřit na jiná odvětví.

V posledních třech letech čínský realitní sektor oslabil v důsledku omezení COVID-19 a přísných regulací. To způsobilo velké množství selhání v realitním sektoru, což dále snížilo šance na silný návrat.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek