Čínské zahraniční rezervy dosáhly v březnu 3 bilionů eur

Čínské zahraniční rezervy dosáhly v březnu 3 bilionů eur

Podle oficiálních údajů se devizové rezervy Číny v březnu zvýšily. Stalo se tak v době, kdy americký dolar v pátek ztratil převahu nad ostatními hlavními měnami.

Celkově se čínské devizové rezervy zvýšily o 51 miliard USD. Po poslední injekci přílivu se devizové rezervy Číny dotkly 3,18 bilionu USD.

Dokonce i známí analytici a ekonomové očekávali devizové rezervy pouze v hodnotě 3,149 bilionu USD. Přitom ještě před měsícem (v únoru) činily devizové rezervy Číny 3,133 bilionu dolarů.

Tento nárůst devizových rezerv svědčí o tom, že čínský vývoz nabírá na obrátkách a jeho dolarová hodnota je také vyšší než dovoz.

A pokud se podíváme na výkonnost čínského jüanu během března, získal vůči americkému dolaru 0,86 %. Ve stejném období se americký dolar vůči ostatním hlavním měnám snížil o 2,3 %.

Zlaté rezervy, které rovněž hrají klíčovou roli v ekonomické stabilitě a stabilitě měny, během března také vzrostly. Podle oficiálních zdrojů měla Čína v březnu 66,50 mil. trojských uncí ryzího zlata. Ještě minulý měsíc měla Čína pouze téměř 65,92 milionu trojských uncí zlata.

Pokud se podíváme na aktuální kurzy zlata, znamená to, že Čína nyní drží zlato v hodnotě 131,65 miliardy dolarů. Ke konci února měla Čína zlaté rezervy pouze v hodnotě 120,28 miliardy dolarů.

Stručně řečeno, Čína má nyní v držení více amerických dolarů a fyzických zlatých slitků než před měsícem. Tyto kroky zcela jistě dodají čínské měně sílu a dokonce z ní udělají výhodnější volbu pro globální obchod.

Pokud se rozhlédneme kolem sebe, několik zemí již přislíbilo, že čínskou měnu začnou používat pro globální obchody. Největšími jmény jsou Saúdská Arábie a Rusko, které již začaly obchodovat s čínskou měnou!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek