Citigroup vydává neutrální prodejní rating pro zemní plyn

Zemní plyn se obchoduje v blízkosti 3,20 USD po žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA

Citigroup vydala poznámku, že zůstává neutrální vůči zemnímu plynu a prodává ho při růstu. Podle zprávy je nejlepší možností zůstat u zemního plynu neutrální.

A v případě jakýchkoli rally by se na jeho nákup nemělo vůbec zaměřovat. Místo toho by bylo lepší pozice při rallye vyložit.

Celkově není sentiment kolem zemního plynu podle zprávy Citigroup vůbec býčí. Vzhledem k tomu, jak klíčovou roli hraje zemní plyn při vytápění domů, je to pro průměrného spotřebitele v USA dobrá zpráva.

Futures na zemní plyn: O 50 % nižší než v předchozích letech.

Pokud se podíváme na futures na zemní plyn, je již nyní o 50 % níže a zprávy naznačují ještě větší pokles. Hlavním důvodem je současný stav počasí, který vůbec nevyžaduje vytápění nebo chlazení.

Tato situace vede k menší poptávce a nadprodukci zemního plynu v zemi! Údaje o zásobách navíc ukazují, že podzemní jeskyně v USA mají objem přibližně 2,063 tcf.

Ve srovnání s loňským rokem je současná úroveň o 33 % vyšší, což je hodně! Ve skutečnosti je současná hodnota 1,556 tcf o 20 % vyšší než pětiletý průměr.

Kontrakt na plyn na měsíc červen je nižší o 3,2 %, což činí 6,9 centů. V důsledku toho byla cena kontraktu před nadcházejícími údaji o zásobách stanovena na 2,101 mmBtu.

Podle poznámky Citigroup je narativ pro býčí růst zemního plynu založen na využití plynu pro výrobu elektřiny. Citigroup se však domnívá, že ostatní faktory nabídky a poptávky jej budou kompenzovat.

Kromě toho bude šance na cenové oživení během letní sezóny kompenzována silnou produkcí zemního plynu. Konečným výsledkem toho všeho je větší pokles ceny zemního plynu, kdykoli se pokusí o růst.

Na základě těchto údajů Citigroup vyzvala investory, aby věnovali trhu se zemním plynem zvýšenou pozornost, protože šance na dlouhodobý růst je velmi malá.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek