Člen ECB naznačuje zastavení zvyšování sazeb v souvislosti s ochlazující se inflací

Člen ECB naznačuje zastavení zvyšování sazeb v souvislosti s ochlazující se inflací

Podle Francoise Villeroye de Galhau (člena ECB a prezidenta Bank of France) se měnová politika ECB jeví jako účinná. Dodal, že důkazem toho může být ochlazování inflace.

Nyní, když inflace v eurozóně vykazuje známky poklesu, člen ECB také dodal, že to odůvodňuje potřebu zastavit zvyšování sazeb. Vzhledem k současnému stavu ekonomik ve světě mají tyto komentáře členů ECB zásadní význam.

ECB zaujme vyčkávací přístup

Villeroy z ECB uvedl, že Evropská centrální banka bude pravděpodobně trpělivá, pokud jde o zvyšování nebo dokonce snižování sazeb. Proto je pravděpodobnost ponechání úrokové sazby beze změny velmi vysoká.

Pokud jde o důvody, proč bude ECB sazby držet, uvedl, že bude trvat nějakou dobu, než se úrokové sazby v ekonomice EU rozšíří.

Upřesnil, že proces měření sazeb není vůbec přesný. Proto je normální zdůvodňovat potřebu podezření i interpretace ze strany úředníků ECB.

Mezitím další člen ECB zdůraznil, že ekonomika EU v poslední době prochází stagflací.

Proto se mnozí odborníci domnívají, že k případnému snížení sazeb dojde až poté, co inflace dosáhne 2 % nebo méně. Jinde jsou trhy práce zemí EU velmi odolné, což také dává ECB větší prostor pro jednání.

Komentáře členů ECB neměly na býky na měnovém páru EUR/USD vůbec žádný vliv. Proto EUR/USD v pátek nadále posiloval a naposledy se pohyboval poblíž úrovně 1,0865.

Příští týden se pozornost trhu přesune na nadcházející ekonomická data z EU a USA, která určí další vývoj EUR/USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek