Commerzbank a Citi Bank jsou střednědobě nakloněny zlatu

Commerzbank naznačuje silnější Gbp, protože BoE váhá se snížením sazeb

Očekávané zasedání Fedu je za dveřmi a trh očekává pozastavení zvyšování sazeb. Pro velké instituce, jako jsou Commerzbank a Citi, je to jeden z důvodů, proč zůstat na zlatě (XAUUSD) býčí.

Podle těchto institucí musí být trh se zlatem ve střednědobém až dlouhodobém horizontu býčí. To přichází v době, kdy žlutý kov prochází v souvislosti s nadcházející nejistotou rozkolísanou cenovou akcí.

Předpověď ceny zlata: 1965 USD za unci

V nejbližším období očekává Citigroup cenu zlata kolem 1965 USD (průměr) za unci. Citigroup nedávno změnila svůj neutrální postoj ke zlatu tím, že zvýšila svůj dřívější cíl (1915 USD na 2100 USD v průměru).

I přes neutrální postoj však Citigroup zmínila, že ve střednědobém horizontu by se na trhu se zlatem mohl objevit nový býčí impulz.

Také Commerzbank je vůči zlatu býčí na základě toho, že Fed na příštím zasedání sazby nezvýší. Věří, že Fed změní svůj kurz, aby se vyhnul přílišnému utahování úvěrů. Na základě těchto předpokladů se odborníci Commerzbank domnívají, že ceny zlata v příštích několika měsících porostou.

Prognóza stanovená Commerzbank pro zlato se v průměru během 3. a 4. čtvrtletí pohybuje kolem 2000-2050 USD.

Prozatím se kontrakt zlata (přední měsíc) na newyorské burze Comex obchoduje poblíž 1978,60 USD za unci poté, co za den vzrostl o 1 %.

Pokud se podíváme na spotovou cenu zlata, obchoduje se poblíž 1967 USD poté, co během dne vzrostla o 1,3 %. Na týdenní bázi se zlato obchoduje rovněž s 1% nárůstem, což je lepší než nic.

Nyní, když jsme také zaznamenali nárůst míry nezaměstnanosti a počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, se šance na pozastavení zvyšování sazeb Fedu nesmírně zvýšily.

Dostupné údaje navíc naznačují, že šance na pauzu v politice zvyšování sazeb Fedu nyní činí 73,7 %.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek