Commerzbank naznačuje silnější Gbp, protože BoE váhá se snížením sazeb

Commerzbank naznačuje silnější Gbp, protože BoE váhá se snížením sazeb

Podle Commerzbank jsou vyhlídky libry šterlinků (GBP) přímo závislé na tom, jak se Bank of England (BoE) postaví k otázce snižování sazeb.

BoE přešla od jestřábí politiky k neutrální, protože stále sleduje nadcházející ekonomické údaje. Přestože inflace klesla z historických maxim, stále představuje pro britskou centrální banku dostatečně velký problém.

Inflace stále zůstává hlavním tématem

Proto BoE upřesnila, že případné snížení sazeb přijde až poté, co si bude stoprocentně jistá, že se podařilo inflaci dostat pod kontrolu.

Pokud je tedy snižování sazeb ještě daleko, znamená to jen jeden výsledek… Silnější GBP je přesně to, co ve své poslední prognóze uvádí Commerzbank.

Podle Commerzbank jsou podmínky nutné pro snížení sazeb stále. V důsledku toho mohou trhy na snížení sazeb pro několik příštích zasedání zapomenout, což znamená, že silnější GBP je velmi pravděpodobná.

Nedávno musel dokonce guvernér BoE vysvětlovat, proč se navzdory zpomalení inflace neschyluje ke snížení sazeb.

Obecně panuje názor, že vyšší úroková sazba by mohla být pro britské firmy a dokonce i pro veřejnost lepší. BoE však odpověděla, že vyšší inflace poškozuje i veřejnost & a je větší hrozbou než úrokové sazby.

Prozatím se inflace ve Velké Británii pohybuje blízko 4 %, zatímco cíl BoE je 2 %. To znamená, že inflace musí klesnout o další 2 %, než dosáhne dlouhodobého cíle britské centrální banky.

V této situaci se analytici Commerzbank domnívají, že GBP zůstane silná, pokud BoE dokáže udržet svůj současný postoj ke snižování sazeb.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek