Commerzbank vykázala za 1. čtvrtletí dvojnásobný čistý zisk

Commerzbank naznačuje silnější Gbp, protože BoE váhá se snížením sazeb

Německá Commerzbank (CBKG) ve středu oznámila, že její čistý zisk se v prvním čtvrtletí zdvojnásobil. Toho bylo dosaženo díky vyšším úrokovým sazbám v zemi i ve světě.

Celkově Commerzbank dosáhla čistého zisku ve výši 580 milionů eur, tj. přibližně 638,46 milionu USD. Jen v loňském roce dosáhla banka ve stejném čtvrtletí čistého zisku pouze 298 milionů eur.

Analytici většinou očekávali, že Commerzbank dosáhne čistého zisku pouze 481 milionů eur. Skutečný výsledek se však ukázal být o 99 milionů eur vyšší.

Commerzbank očekává růstový potenciál

Při pohledu do budoucna Commerzbank uvedla, že očekává růstový potenciál, pokud jde o čistý zisk pocházející z úrokových sazeb.

Dalším důležitým jevem, ke kterému v Commerzbank dochází, je rozsáhlá reorganizace, v jejímž rámci společnost uzavřela stovky poboček a propustila tisíce zaměstnanců. To je tedy další faktor, který bance umožnil snížit náklady & zlepšit ziskovost.

Pokud se rozhlédneme kolem sebe, zdá se, že mnoho bank vykazuje lepší než očekávané zisky díky vyšším úrokovým sazbám.

Právě v loňském roce banka vykázala další ziskový rok v řadě a také se znovu zařadila do slavného německého indexu DAX, který obsahuje pouze blue-chip společnosti.

Přestože byla banka po finanční krizi před více než 10 lety zachráněna, vláda v ní stále drží částečný podíl!

Podle analytiků je Commerzbank stále vystavena mnoha problémům, jako je pomalá ekonomika, vysoká inflace, a dokonce i úvěry.

Generální ředitel Commerzbank však uvedl, že finanční instituce je v dobré kondici. Dodal, že transformace banky probíhá hladce a již se začaly projevovat její výsledky.

Podíváme-li se vedle sebe na lepší než očekávaný čistý zisk a potenciální rizika, je jasné, že s Commerzbank není vše v pořádku. V krátkodobém až střednědobém horizontu však banka může vykázat vyšší zisky díky úrokovým sazbám!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek