Commerzbank – Zotavení CAD vůči americkému dolaru je velmi nepravděpodobné

Kanadský dolar (Cad) se obchoduje blízko 1,34, ceny ropy klesají

Podle ekonomů Commerzbank má kanadský dolar jen velmi malou šanci na dobré zotavení vůči americkému dolaru. Tyto komentáře zazněly v době, kdy investoři čekají na údaje o kanadské inflaci, aby pochopili cenový tlak v zemi.

Jádrem sdělení Commerzbank je, že kanadský dolar bude s velkou pravděpodobností vůči americkému dolaru ztrácet. S výhledem do budoucna nás čekají zářijové údaje o kanadské inflaci, které poskytnou tolik potřebné vyjasnění ohledně dalšího postupu BoC.

Žádné zlepšení kanadské inflace

Podle průzkumu analytiků se situace v oblasti inflace v Kanadě vůbec nezlepší. Pokud to tedy vezmeme v potaz, znamená to, že zvěsti o vysokých úrokových sazbách zesílí až po zveřejnění údajů o inflaci. Zároveň je také pravděpodobné, že BoC zůstane jestřábí ohledně případného budoucího zvyšování sazeb, aby kontrolovala vysokou jádrovou inflaci.

Obecně je to jeden z faktorů, který je pro kanadský dolar (CAD) býčí, ale vzhledem k makroekonomickému stavu USA a Kanady to nebude mnoho. Nakonec se ukáže, že údaje přicházející z USA jsou robustnější než z Kanady, což znamená, že v krátkodobém a střednědobém horizontu bude USD vůči CAD vítězit.

Kanadský dolar je navíc silně vázán na komodity, a protože ceny ropy v poslední době klesly, znamená to negativní vývoj CAD vůči USD. Přestože se centrální banky po celém světě již několik let snaží kontrolovat inflaci, stále zůstává nejdůležitější záležitostí.

Proto se zdá, že i rok 2024 se bude točit kolem inflace a toho, jak se ji centrální banky, jako je BoC, snaží vysokou inflací kontrolovat. Z posledních několika let lze vyvodit jeden konkrétní fakt, a to, že úrokové sazby se při kontrole inflace vůbec neukázaly jako příliš účinné.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek