Commerzbank – Zvěsti o snížení úrokových sazeb BoE budou tlačit na GBP

Commerzbank - Zvěsti o snížení úrokových sazeb BoE budou tlačit na GBP

Podle Commerzbank budou zvěsti o snížení sazeb Bank of England pravděpodobně tlačit na britskou libru. V důsledku toho můžeme být svědky oslabení kurzu GBP/USD, pokud se naplní. Naopak nezapomínejme, že stejné zvěsti se objevují i v případě Federálního rezervního systému.

Pokud se podíváme na britskou stranu, údaj o inflaci za říjen byl nižší než zářijový. Navzdory pozitivnímu výsledku jsme se nedočkali žádné reakce ze strany britské libry. Důvodem je myšlenkový proces, že nižší inflace umožní BoE zavést snížení sazeb.

Inflace zůstává nad cílovou hodnotou

Přestože se inflace ve Spojeném království ochladila, je stále vyšší než cíl Bank of England. Ačkoli tedy lze nedávný údaj o inflaci ve Spojeném království považovat za pozitivní, britské libře příliš nepomáhá. Jak již bylo zmíněno, jakýkoli pokrok v oblasti inflace zvýší diskusi o snížení sazeb.

Mezitím je výhled inflace ve Spojeném království i přes krátkodobé pozitivní údaje stále velmi nejistý. Ve skutečnosti si budeme muset počkat, jak se bude vyvíjet inflace ve Spojeném království.

Koneckonců jádrová inflace ve Spojeném království na základě nedávných údajů dosahuje 5,7 %. Při porovnání s 2% cílem je to rozdíl téměř 3,7 %. V tuto chvíli bude ještě příliš brzy diskutovat o politice snižování sazeb. Ve skutečnosti můžeme přejít ke zvýšení sazeb, pokud inflace opět zrychlí.

Analytici Commerzbank se tedy domnívají, že v příštích několika měsících bude britská libra pod tlakem. Zároveň dodali, že do konce příštího roku (2024) bude jednou z prvních bank, která přikročí ke snižování sazeb, ECB. Pokud se to ukáže jako pravda, bude to mít pravděpodobně negativní dopad i na GBP, protože britská ekonomika je stále spojena s EU.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek