Čtení amerického hrubého domácího produktu odhalilo, že ekonomika se za 2 čtvrtletí zmenšila

Obchodní deficit USA v listopadu klesl o 2,0 %

Nový údaj o HDP v USA odhalil, že americká ekonomika ve skutečnosti klesla za dvě čtvrtletí. To znamená, že jedna ze dvou podmínek pro hospodářskou recesi je nyní splněna!

Během 2. čtvrtletí činilo tempo hospodářského poklesu ve Spojených státech amerických 0,6 % a nyní vyvolalo obavy z možné recese!

Existuje skupina odborníků, kteří se domnívají, že šance na recesi v roce 2022 je stále mimo hru díky silným spotřebitelským výdajům, růstu zaměstnanosti a zpracovatelského průmyslu. Pak je tu další skupina odborníků, která se domnívá, že recese pro USA je za rohem!

Revize různých ukazatelů směrem dolů

Byly zaznamenány revize různých ukazatelů směrem nahoru, například spotřebitelských výdajů, podnikatelských investic a výdajů federální vlády. Na druhou stranu byla zaznamenána revize směrem dolů u investic do bydlení a vývozu, což vyvážilo předchozí dobré zprávy.

Hrubý domácí důchod, který měří náklady a výnosy ve výrobě, také prošel revizí směrem dolů. Po nové revizi byl nový cíl stanoven na 305 mld. dolarů.

Odborníci se domnívají, že nové údaje odhalují, že americká ekonomika v první polovině roku 2022 skutečně víkendovala.

Celkově jsou údaje o americké ekonomice rozporuplné, ale určitá síla byla zaznamenána v oblastech, jako jsou výdaje, výroba a trh práce.

Dalším znepokojivým signálem je podle odborníků zvýšené riziko recese v americké ekonomice. Pokud se podíváme na reverzní politiku federální vlády, ta v poslední době agresivně bojuje s vysokou inflací v USA.

To povede ke zpomalení americké ekonomiky, protože federální rezervy se snaží snížit poptávku. Základní myšlenkou je snížit poptávku, a tím napravit nerovnováhu mezi poptávkou a nabídkou. Fed se domnívá, že tím vyřeší problém inflace, ale nezapomínejme, že to bude za cenu zpomalení ekonomiky!

Pokud se podíváme na globální měřítko, šance na recesi se nyní pohybuje kolem 98,1 %, což je velmi vysoké číslo! Naposledy jsme se takových údajů dočkali během finanční krize v roce 2008, která otřásla celým světem!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek