Danske Bank předpovídá, že výnosy 10letých dluhopisů dosáhnou v příštích 12 měsících 3,7 %

Danske Bank předpovídá, že výnosy 10letých dluhopisů dosáhnou v příštích 12 měsících 3,7 %

Danske Bank je dobře známou společností v oblasti investičního bankovnictví, která vydává prognózy pro různá aktiva. Tentokrát Danske Bank vydala prognózu výnosů desetiletých dluhopisů z USA – Dala jasně najevo, že výnosy nemohou zůstat na vyšších úrovních po dlouhou dobu.

V posledních několika týdnech prochází dluhopisové trhy velkou prodejní dynamikou, což je pro výnosy státních dluhopisů pozitivní. To však nebude trvat dlouho, protože růst výnosů dlouhodobých dluhopisů je známkou růstu prémie.

Současně jsou očekávání ohledně sazby, která je neutrální vůči riziku, v podstatě stabilní, což celé sáze dodává další rozměr.

Tlak na pokles výnosů dluhopisů

Finanční podmínky prozatím naznačují potenciální utaženost, což znamená, že budou existovat i růstová rizika pro ekonomiku. Všechny tyto faktory rovněž favorizují pohyb výnosů dlouhodobých dluhopisů směrem dolů.

Danske Bank také dodala, že se vstupem do zimních měsíců se ochladí i spotřeba v USA. Navíc inflace půjde také dolů, protože Fed nemá náladu snižovat sazby.

Během čtvrtého čtvrtletí 2023 zůstane dynamika nabídky a poptávky nepříznivá, což je pro americkou ekonomiku rovněž nepříjemný faktor. Zlepšení poptávky však bude také znamenat, že výnosy dlouhodobých dluhopisů půjdou také dolů.

Proto je prognóza pro příštích 12M (12 měsíců) stanovena na výnos 3,70 %. Danske Bank také dodala, že navzdory tlaku na pokles existuje také šance na růstové riziko.

Prozatím je výnos 10Y dluhopisu 4,74 %, zatímco prognóza jej během příštích 12M stanovuje na 3,70 %. Zjednodušeně řečeno, nejpříznivější cestou pro výnosy dluhopisů je pokles.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek