DAX po rally na německých akciích posiluje o 1,26 %

DAX po rally na německých akciích posiluje o 1,26 %

Na konci páteční obchodní seance byla většina německých akcií v plusu, což také posunulo index DAX výše. Nejvíce k růstu přispěly sektory financí, technologií, spotřebitelů a služeb!

Index DAX si v pátek připsal 1,26 %, zatímco index MDAX vzrostl o 1,53 %. Stejně tak index TecDAX, který zastupuje pouze technologické společnosti DAXu, vzrostl o 1,86 %.

Technologický sektor podpořil index DAX
Celkově se v pátek nejlépe dařilo společnosti Sartorious (SATG_p), neboť si připsala 4,41 %. Na druhé straně společnost Infineon Technologies si rovněž připsala 3,14 % (1,15 bodu), stejně jako Siemens Energy AG, která získala 3,06 %.

Naopak společnost RWE AG si připsala pouze 0,13 %, což je přibližně 0,05 bodu. Stejně tak Deutsche Telekom AG přidal na hodnotě svých akcií 0,23 %, zatímco Bayer AG si polepšil o 0,34 %.

V rámci indexu MDAX se nejvíce dařilo společnostem Kion Group AG, SMA Solar Technology AG a Jungheinrich AG. Akcie společnosti Kioin Group AG poskočily o 6,78 %, zatímco akcie SMA Solar Technology si připsaly 5,57 %. Podobně si o 4,94 % polepšila i společnost Jungheinrich AG, která uzavřela na hodnotě 33,54.

To však neznamená, že všechny německé akcie v pátek rostly! Nejvýraznější byla společnost Prosiebensat 1 Media, která ztratila 1,57 % hodnoty svých akcií a uzavřela na 8,54. Další akcie s názvem Fraport AG rovněž ztratila přibližně 1,57 % své hodnoty a uzavřela poblíž 48,86.

Společnost SMA Solar Technology si připsala 5,57 %.

Celkově si společnost SMA Solar Technology AG udržela nejvyšší výkonnost, když si připsala 5,57 %, následovaná společností Sartorius AG, která si polepšila o 4,41 %. Třetí místo si zajistila společnost Nagarro SE, když si polepšila o 3,77 %.

Při porovnání počtu rostoucích a klesajících akcií však byly ty, které získaly plus, vyšší! Díky tomu index DAX zakončil den v plusu.

Nyní, když jsou tu víkendové svátky, by bylo zajímavé sledovat, zda si DAX udrží pozitivní dynamiku i během pondělní seance, nebo ne.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek