Dolar se pohybuje dolů na pozadí nárůstu žádostí o podporu v nezaměstnanosti

Počet volných pracovních míst v USA dosáhl nejnižší úrovně za poslední tři roky

Během čtvrteční obchodní seance se americký dolar ocitl v záporu, protože počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA prudce vzrostl. Podle odborníků současný stav devizových trhů ukazuje, že prochází konsolidací před rozhodnutím Fedu a zprávou o inflaci.

Celkově se počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti nyní nachází na 1,5letém maximu, když o podporu požádalo 261 000 osob. Za celý týden požádalo o dávky přibližně 28 000 lidí, což mezi účastníky trhu vyvolalo znepokojení.

Podle jednoho z hlavních stratégů byly žádosti o podporu v nezaměstnanosti vyšší, než se očekávalo, což trh posunulo do konsolidačního režimu. Zároveň dodal, že současné podmínky na trhu ukazují, že jsme v pasti.

Dolar se sice pohybuje na zadních pozicích, ale nevykazuje žádné extrémní medvědí pohyby. Podle odborníků je to způsobeno některými zvěstmi, že Fed na červencovém zasedání opět zvýší úrokové sazby.

Nemůžeme však ignorovat ekonomické údaje přicházející z USA, které neukazují příliš dobrý obrázek americké ekonomiky.

Euro vzrostlo o 0,75 %

Vůči americkému dolaru získalo euro převahu a vzrostlo o 0,75 %. To je působivý pohyb vzhledem k tomu, jak ekonomika EU prochází technickou recesí během ledna, února a března 2023.

Podobně se zelená bankovka snížila o 0,87 % vůči japonskému jenu. Naposledy se měnový pár USD/JPY obchodoval poblíž úrovně 138,94.

Pokud se podíváme na dolarový index, vůči koši ostatních měn klesl o 0,67 % a naposledy byl viděn při obchodování na úrovni 103,33.

Stejně tak i CAD získal navrch v prostředí slabého amerického dolaru a nedávného zvýšení sazeb ze strany Bank of Canada. V Kanadě je nyní úroková sazba na 22letém maximu, což je samo o sobě rekord.

Celkově se zdá, že americký dolar nyní čeká na zasedání Fedu, které poskytne jasný směr, co bude dál!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek