Dolar zůstává silný na tříměsíčním maximu, protože sázky na snížení sazeb slábnou

Dolar zůstává silný na tříměsíčním maximu, protože sázky na snížení sazeb slábnou

Americký dolar se zdá být pevný a silný, protože během úterní seance dosahoval téměř tříměsíčních maxim. USD podporují solidní T-výnosy a zvýšené šance na méně agresivní kampaň za snížení sazeb v tomto roce.

Americký dolarový index (DXY) se prozatím obchoduje na úrovni 104,42, zatímco o den dříve dosáhl 104,60. Celkově bylo poslední pondělní maximum DXY jedním z nejvyšších bodů zaznamenaných v listopadu 2023.

Za rok 2024 si DXY připsal 3 %, zatímco výkonnost za rok 2023 byla -2 %. Proto můžeme říci, že DXY má za sebou dobrý začátek, protože Fed zůstává pevný ve svém postoji k úrokovým sazbám.

o den dříve údaje ukázaly vzestup v americkém sektoru služeb za leden. Podle podrobných údajů se zaměstnanost v tomto odvětví odrazila ode dna spolu s nárůstem nových zakázek.

Údaje ukazují, že sektor služeb zahájil rok na solidní úrovni.

Odborníci se domnívají, že poslední várka ekonomických údajů z USA snížila veškeré naděje na agresivní kampaň Fedu na snížení sazeb. Koneckonců i předsedkyně Fedu odmítla myšlenku rychlé kampaně na snížení sazeb.

Od té doby se šance na brzké snížení sazeb od března nebo dubna nadále snižují. Podle nástroje FedWatch jsou nyní šance pouze 15%, zatímco na začátku roku 2024 dosahovaly až 69 %.

Pro rok 2024 se předpokládá snížení sazeb o přibližně 115 bazických bodů (1,15 %). V předchozím měsíci se investoři těšili na snížení sazeb v tomto roce o 150 bps (1,5 %).

Podle měnového stratéga OCBC se zdá, že napětí na trhu práce pomalu polevuje. Kromě toho se Spojené státy potýkají s dezinflačním trendem, který zde ještě nějakou dobu zůstane.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek