Dow Futures posiluje o 0,2 %, bankovní zisky zůstávají v centru pozornosti

Dow Futures zůstává stabilní před zveřejněním Gdp za 4. čtvrtletí

Během páteční seance zůstaly futures na americké akcie, například Dow Futures, beze změny, ale týden zakončily pozitivně. Odborníci toto chování trhu spojují s „klidem před bouří“, protože v příštích dnech budou zveřejněny zprávy o výsledcích hospodaření několika amerických bank za 2. čtvrtletí.

Kontrakt Dow Futures si v pátek připsal 70 bodů, což odpovídá růstu o 0,2 %. Podobně kontrakt S&P 500 Futures ztratil 1 bod, zatímco Nasdaq 100 Futures ztratil 0,1 % (8 bodů).

Ve čtvrtek byla většina amerických referenčních indexů po zveřejnění zprávy PPI vyšší. Údaje ukázaly zpomalení inflace, což znamená snížení sazeb, které v konečném důsledku pomůže akciovému trhu.

Ačkoli je zvýšení sazeb tento měsíc hotovou věcí, údaje o PPI připraví půdu pro pozdější snížení sazeb. To je teoreticky hlavní důvod optimismu na akciových trzích.

Akciové indexy zůstávají většinou pozitivní

Pozitivní sentiment pomohl americkým akciovým indexům dostat se do kladných hodnot. Pro začátek, index DJIA si za dnešní den připsal 1,9 %, zatímco index S&P 500 si připsal 2,5 %.

Současně si index NASDAQ Composite připsal 3,5 % v plusu, díky čemuž je na cestě uzavřít jeden z nejlepších týdnů od začátku března.

Při pohledu do budoucna se nyní všechny oči upírají na čtvrtletní výsledkovou sezónu, která začíná společnostmi JPMorgan, Citigroup, Wells Fargo atd. Z větší části tak výsledky těchto firem nemusí být tak dobré vzhledem k tomu, že trh s uzavíráním obchodů v těchto dnech prochází suchým obdobím.

Přes všechna negativa však výsledky velkých bank pravděpodobně zůstanou pozitivní, ale tempo růstu se může trochu zastavit.

Pokud výsledky dopadnou podle očekávání, americké akciové indexy a indexy budoucnosti se obrátí do kladných hodnot a mohou dále posilovat.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek