Dow Futures zůstává na stejné úrovni, zatímco indexy se zvedají

Dow Futures zůstává stabilní před zveřejněním Gdp za 4. čtvrtletí

Ke konci pondělního večera se futures kontrakty na americké akciové indexy obchodovaly o něco níže. Stalo se tak navzdory tomu, že všechny akciové indexy se obchodují výše díky výsledkům společnosti Apple a nadcházejícím rozhodnutím o úrokových sazbách.

Futures kontrakt na index Dow Jones se pohybuje vcelku blízko své otevírací ceny, zatímco futures kontrakt na index S&P 500 klesl o 0,1 %. Kromě toho futures na Nasdaq 100 ztrácejí v poslední době téměř 0,1 % ze své hodnoty.

Během prodloužených obchodních hodin zaujaly zejména akcie společnosti Pinterest (PINS), které vyskočily o 12 %. Náhlé zhodnocení akcií Pinterestu přišlo po lepším než očekávaném výsledku hospodaření na akcii za 3. čtvrtletí.

Pinterest překvapil lepšími než očekávanými výsledky

Trh předpovídal ve 3. čtvrtletí zisk na akcii ve výši 0,21 USD, zatímco skutečný údaj vyšel na 0,28 USD. Kromě toho se tržby Pinterestu během 3. čtvrtletí pohybovaly kolem 763 milionů USD oproti prognóze 743,94 milionu USD.

Další akcií, která se dostala do zpráv, byla společnost Lattice, která klesla o 16 %. Tržby této společnosti byly předpovídány ve výši 192,08 milionu USD, ale skutečný údaj vyšel o něco lépe a činil 192,17 milionu USD.

Wolfspeed (WOLF) se také postaral o vlny poté, co posílil o působivých 10 %. Zisky poté, co WOLF v průběhu 1. čtvrtletí vykázal ztrátu 0,53 USD/akcii. Trh se naopak těšil na předpokládanou ztrátu kolem 0,67 USD/akcii.

Vzhledem k tomu, že nás od rozhodnutí Fedu dělí pouhý 1 den, dává smysl, aby akciové trhy a budoucí trhy zaujaly opatrnější přístup. Přesně to vidíme na trzích v těchto dnech, kdy se blížíme k velkému dni.

I kdyby Fed přistoupil k nezvýšení sazeb, nevedlo by to k výraznějšímu růstu akciových trhů. Důvodem je to, že toto rozhodnutí je již v ceně. Jakékoli rozhovory o načasování snížení sazeb nebo trochu holubičí postoj Fedu však nakloní šance ve prospěch akciových trhů.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek