Dow Futures zůstává stabilní před zveřejněním Gdp za 4. čtvrtletí

Dow Futures zůstává stabilní před zveřejněním Gdp za 4. čtvrtletí

Většina akciových futures trhů v USA zůstala během čtvrteční seance beze změny. Tento klid byl způsoben nadcházejícími údaji o HDP za 4. čtvrtletí a zveřejněním hospodářských výsledků několika společností.

Výsledkem bylo, že index Dow Futures zaznamenal změnu -0,1 %, tedy přibližně 20 bodů. Podobně futures na index S&P 500 klesly o 0,1 %, tj. o 4 body, zatímco futures na Nasdaq vyskočily o 0,1 % (17 bodů). Pohyb zaznamenaný na těchto trzích s futures byl v celkovém měřítku zanedbatelný.

Očekává se 2% růst hrubého domácího produktu

Při pohledu do budoucna se nyní hlavní pozornost soustředí na výsledky HDP za 4. čtvrtletí, které odhalí tempo růstu americké ekonomiky za poslední tři měsíce. Podle ekonomů se během čtvrtého čtvrtletí 2023 očekává 2% růst HDP. Pokud by byl přesný, znamenalo by to výrazný pokles oproti údaji za 3. čtvrtletí, který činil 4,9 %.

Někteří odborníci se domnívají, že býčí rally na akciích je způsobena očekáváním, že snížení sazeb je za rohem. Na první pohled se zdá, že Fed dosáhl svého cíle snížit inflaci. Na jakékoli prognózy ohledně načasování snížení sazeb je však ještě příliš brzy.

Navíc slabší růst HDP v posledním čtvrtletí roku 2023 výrazně zvýší šance na brzké snížení sazeb na příštích zasedáních.

Jinde se za několik hodin dočkáme také výsledkové sezóny v USA. Mezi společnosti, které mají oznámit své výsledky, patří American Airlines, Southwest Airlines, Intel, Western Digital a T-Mobile.

Mezi tím vším trhy šokovaly akcie společnosti Tesla (TSLA), které během jediného dne ztratily 8 % své tržní hodnoty. Šok přišel po oznámení Elona Muska, že prodej vozidel se v roce 2024 pravděpodobně zpomalí. Tyto komentáře vedly k výprodeji akcií elektromobilů v USA a dokonce i na čínském trhu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek