Dow Futures zůstávají stabilní Oracle Jumps 3 po výsledcích

Dow Futures zůstávají stabilní Oracle Jumps 3 po výsledcích

Během pondělní seance se většina akciových futures z USA obchodovala stabilně. Dělo se tak na pozadí býčích pohybů většiny referenčních průměrů v USA. Podle odborníků k tomu vedle nadcházejícího rozhodnutí Fedu o sazbách a údajů o inflaci přispěla i rally na technologických akciích.

Indexy S&P 500 a Dow Jones Future, které jsou považovány za hlavní futures indexy, zůstaly během dne beze změny. Futures na Nasdaq 100 navíc za celý den vzrostly o nepatrných 0,1 %.

Společnost Oracle po výsledku hospodaření vyskočila o 3,3 %

Během prodloužených obchodních hodin vyskočily akcie společnosti Oracle Corp (ORCL) o 3,3 % po lepším než očekávaném zisku. Podle výsledků společnosti Oracle činil zisk na akcii 1,67 USD, zatímco trh očekával zisk na akcii ve výši 1,58 USD.

Stejně tak vykázané tržby společnosti Oracle činily 13,8 miliardy USD oproti očekávání 13,74 miliardy USD. Celkově byly výsledky společnosti Oracle převážně pozitivní, což se nakonec promítlo i do ceny akcií společnosti.

Z pohledu dnešní seance budou hráči na trhu pozorně sledovat údaje o indexu spotřebitelských cen. Podle prognóz se očekává, že meziroční inflace v USA klesne z 4,9 % na pouhých 4,1 %. Tento údaj o inflaci také umožní Fedu posoudit účinnost jeho zvyšování sazeb.

Průmyslový index Dow Jones (DJIA) rovněž přidal přibližně 189,6 bodu, což odpovídá 0,6% zisku. Po denních ziscích se DJIA nyní nachází na 6týdenních maximech, což naznačuje optimismus investorů související s pauzou ve zvyšování sazeb.

Pokud se podíváme na trh s dluhopisy, sazby 10letých dluhopisů se obchodují na úrovni 3,743 %, což je mnohem více, než kolik činily před několika lety.

Závěrem lze říci, že výkonnost amerických akcií a hlavních indexů nyní visí na rozhodnutí Fedu souvisejícím s jeho úrokovou politikou. Pozastavení úrokové sazby nebo její snížení bude pro akcie býčím signálem a způsobí jejich růst směrem vzhůru.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek