EIA – Přírůstek zásob ropy v USA o 4 miliony barelů

EIA - Přírůstek zásob ropy v USA o 4 miliony barelů

Podle údajů EIA přibyly minulý týden v USA 4 miliony barelů ropy. Za posledních 5 týdnů se jedná o historicky první nárůst, který vypovídá o tom, že zásoby ropy začaly stoupat.

Tento přírůstek zásob ropy také naznačuje, že poptávka po nižší se po letní sezóně stala nízkou. Během vrcholící letní sezóny poptávka po energii vzrostla, protože více amerických domácností používalo klimatizační systémy, aby překonaly horko.

Poptávka po energii v USA klesá

Celkově přibylo do zásob přibližně 9,955 mil. barelů. Podle prognóz se očekávalo snížení zásob o 2,481 milionu, ale skutečný výsledek vykázal nárůst. To naznačuje, že poptávka po energiích je slabší, než odborníci původně očekávali.

Podle EIA vyskočily výše také zásoby benzinu, a to o 5,561 milionu. Podle prognózy se očekával pokles o zhruba 0,85 milionu barelů. V USA je produktem č. 1 pro soubor benzín, což podtrhuje důležitost těchto čísel.

Podobně vyskočily i zásoby destilátů, a to o 3,931 mil. barelů, zatímco prognóza počítala s 1,4 mil. barelů. Destiláty se v USA rafinují na letecké palivo, vlakové palivo, naftu, topný olej atd.

Celkový obrázek, který lze z této zprávy EIA vyčíst, je propad poptávky po pohonných hmotách. Podle EIA se rafinerie v USA nadále těší optimální úrovni zásob. Dodali také, že ropné společnosti nyní rafinují menší množství ropy v důsledku poklesu poptávky po energiích.

Údaje z minulého týdne ukázaly, že provozní kapacita rafinerií v USA činila 93,7 %. Jinými slovy, stále existuje dostatečný prostor pro navýšení produkce v případě potřeby.

Do začátku zimní sezóny zbývá ještě několik měsíců, což znamená, že do té doby zůstane poptávka po energiích utlumená!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek