Elon Musk Těžká ekonomika je pro Teslu rizikem

Elon Musk Těžká ekonomika je pro Teslu rizikem

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk dal jasně najevo, že ani jeho společnost není imunní vůči současným ekonomickým podmínkám ve světě. Dokonce zašel tak daleko, že prohlásil, že v příštích 12 měsících to bude mít Tesla těžké.

Během výroční schůze akcionářů společnosti Tesla Elon Musk hovořil také o zvěstech, které se na trhu objevily v souvislosti s jeho odchodem z funkce generálního ředitele. Uvedl, že tyto zvěsti nemají žádný obsah a jsou zcela nepravdivé.

Na akci také oznámil dva nové modely Tesla, které jsou ve vývoji. Tyto modely mají oslovit masový trh, a pomoci tak společnosti Tesla dále upevnit své postavení na trhu.

V letošním roce společnost také plánuje zahájit dodávky svého kybernetického vozu, který bude znamenat významný milník v historii společnosti.

Tesla plánuje reklamu na své vozy

Podle Elona Muska plánuje společnost také vůbec poprvé inzerovat své vozy. Dodal, že Tesla vyzkouší cestu reklamy a uvidí, jak to půjde.

To je jeden ze signálů, že Tesla prochází těžkými časy & ještě těžší dny společnost čekají.

Elon Musk také uvedl, že Tesla nemůže zůstat bez vlivu globálního ekonomického prostředí. Dokonce uvedl, že makroekonomické podmínky budou pro Teslu v příštích 12 měsících obtížné.

Během výsledků za 1. čtvrtletí Tesla nedosáhla cíle, který si stanovila, kvůli snížení cen svých vozidel. Tesla však musela zavést snížení cen kvůli rostoucí konkurenci a pomalé ekonomice.

Další důležitou událostí na zasedání bylo hlasování o doplnění představenstva společnosti Tesla o JB Straubela. Některé strany však investory v souvislosti s tímto jmenováním vyzvaly k opatrnosti. Podle těchto stran existují obavy ohledně Straubelovy nezávislosti.

Pan Straubel je šéfem společnosti Redwood, která se zabývá recyklací baterií a dalších materiálů. Z větší části se jedná o silného kandidáta, který je považován za důstojného nástupce Elona Muska.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek