EUR/GBP klesá pod 0,8750 kvůli slabosti eura

EUR/GBP mírně býčí blízko 0,8535

V minulém týdnu se měnový pár EUR/GBP pokusil dotknout nových maxim, ale neuspěl. Nyní se pár vrátil pod hladinu 0,8750 při zjevném oslabení eura. Zároveň je to také známka síly libry šterlinků (GBP), která pár posílá níže.

Ekonomický kalendář na tento týden je, pokud jde o euro a britskou libru, velmi chudý. V důsledku toho dojde v první polovině týdne k malému pohybu. Ve druhé polovině týdne se však představí údaje o indexech PMI pro Spojené království a oblast EU.

Podle analytiků budou údaje PMI z EU vykazovat mírné zlepšení. Na druhou stranu se očekává, že údaje PMI ze Spojeného království budou na stejné úrovni jako poslední údaje.

Očekává se zlepšení indexů PMI v EU

Kromě toho se očekává, že se kompozitní PMI (EU) také posune k hodnotě 46,9 z dřívější hodnoty 46,5. Stejně tak se očekává, že se zvýší i PMI ve výrobě a službách.

Pokud jde o Spojené království, PMI od S&P Global se bude pravděpodobně pohybovat kolem hodnoty 48,7, což je hodnota z minulého měsíce. Pokud jde o složku služeb, bude se rovněž pohybovat kolem 49,5. Kromě toho se výrobní část PMI bude pohybovat kolem 45,0 z dřívější hodnoty 44,8.

Pokud se podíváme na dnešní výkon eura vůči ostatním měnám, vypadá to, že euro nejvíce ztratilo vůči japonskému jenu. V jistém smyslu můžeme říci, že oslabení EUR je širší & je vidět na více párech.

Ačkoli EUR/GBP v pondělí & úterý vykázal slabost, stále se nachází nad dlouhodobým SMA (200). To je známkou toho, že EUR zůstává i přes krátkodobou slabost dobře obchodovatelné.

Ve skutečnosti se EUR/GBP právě před týdnem dotkl úrovně 0,8766, což je 6měsíční maximum. Takže i když EUR/GBP vykazuje krátkodobou slabost, neměli bychom zapomínat na dlouhodobý trend.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek