EUR/GBP klesající trend se prodlužuje nad 0,87 na základě slabého PMI

EUR/GBP mírně býčí blízko 0,8535

Korekční vlna na páru EUR/GBP dále zesílila, když pár dokonce překonal hladinu podpory 0,87. To přichází v době, kdy PMI eurozóny za měsíc říjen dopadl mnohem hůře, než se předpokládalo.

Za udržování a zveřejňování indexu PMI pro oblast eurozóny jsou zodpovědné společnosti HCOB a S&P Global. Podle těchto údajů činil PMI v EU (zpracovatelský průmysl) za říjen 43, zatímco minulý měsíc se hodnota pohybovala kolem 43,4 bodu. Hráči na trhu původně předpovídali pro říjen hodnotu 43,7, ale skutečná hodnota měla rozdíl -0,7.

Index PMI v EU za říjen klesl na 47,8 %.

Stejně jako ve výrobním sektoru klesl i index PMI EU pro sektor služeb na 47,8 oproti hodnotě 48,7 z minulého měsíce. Celkově PMI pro výrobní sektor a sektor služeb naznačuje, že hospodářská aktivita v Evropské unii klesá.

Podle odborníků je skutečným důvodem slabých údajů PMI z Evropy politika ECB. ECB v krátké době zvýšila úrokové sazby v regionu z historického minima na 4,5 %. To vše proto, aby dosáhla cíle 2% inflace v eurozóně.

Podle Commerzbank se velmi očekává, že Evropská centrální banka představí revizi hospodářského výhledu EU směrem dolů. V prognóze z minulého měsíce ECB uvedla, že EU se nedostane do recese.

Pokud však úroková sazba v Evropské unii zůstane na zvýšené úrovni, bude možnost, že k recesi nedojde, velmi obtížná.

Slabost EUR/GBP je prozatím způsobena především slabými údaji přicházejícími z Evropské unie. Ačkoli údaje ze strany Spojeného království také nejsou tak skvělé, stále jsou lepší než to, co vidíme z EU.

Graf EUR/GBP D1 ukazuje, že hladina 0,87500 zůstává důležitou zónou odporu. Směrem dolů máme zónu podpory 0,86500 a následně 0,8600.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek