EUR/GBP roste nad 0,8500 po slabých údajích o maloobchodních tržbách ve Spojeném království

EUR/GBP mírně býčí blízko 0,8535

Po zveřejnění nepříznivých údajů o maloobchodních tržbách ze Spojeného království pár EUR/GBP obnovil nová maxima a pohyboval se v blízkosti 0,8545. Nedávný růst EUR/GBP také poukazuje na to, že trhy se nyní méně obávají zpomalení německé ekonomiky a celé eurozóny.

V příštím týdnu bude nálada na trhu opatrná, protože se bude soustředit na klíčové události. To je další faktor, který umožnil euru přemoci libru a osvěžit se z týdenních minim.

Maloobchodní tržby ve Spojeném království v červenci dosáhly -1,4 %

Údaje o maloobchodních tržbách Spojeného království za měsíc červenec dosáhly meziročně -1,4 % oproti očekávání -2,21 %. A pokud se podíváme na údaje o jádrových maloobchodních tržbách, ty se meziročně snížily o -3,4 % oproti prognóze -2,2 %.

Na druhé straně údaje o přebytku obchodní bilance založené na sezónním a nesezónním očištění rovněž zaznamenaly nárůst.

Poslední údaje ukazují, že přebytek obchodní bilance (s.a.) vyskočil na přibližně 12,5 mld. Podobně přebytek obchodní bilance (n.s.a.) činil 23 mld. Obě tyto hodnoty byly vyšší než předchozí a dokonce i než prognózovaná čísla.

Již dříve jsme se dočkali také údajů o HDP za 2. čtvrtletí, které ukázaly, že je v souladu s prognózami.

Při pohledu do budoucna pár EUR/GBP udělá krok zpět a dokonce zažije určité výprodeje, protože investoři se připravují na sympozium v Jackson Hole a další významné události.

Z technického hlediska bude postup EUR/GBP nad úroveň 0,8545 zásadní, pokud chtějí býci EUR/GBP zůstat relevantní. Naopak prolomení několikaměsíčních minim vrátí do čela GBP opět býky.

Celkově technické a fundamentální nastavení EUR/GBP dává tušit, že v nadcházejícím týdnu dojde k nějaké významné cenové akci. Vzhledem k cenové akci z minulého týdne můžeme být svědky výkyvu oběma směry.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek