EUR/GBP se obchoduje blízko 0,8670, pozornost se přesouvá na projev Lagardeové

EUR/GBP mírně býčí blízko 0,8535

EUR/GBP pokračuje v býčím poklesu již třetí den v řadě a naposledy se obchodoval na úrovni 0,8670. Důvodem býčího impulsu na EUR/GBP mohou být zvěsti, že BoE nyní dokáže lépe zvládnout důsledky plynoucí z vysokých úrokových sazeb.

Bank of England má prozatím pauzu poté, co zvýšila základní úrokovou sazbu na zhruba 5,25 %. BoE tak učinila ve snaze zabránit případnému zpomalení ekonomiky. Kromě toho chce Bank of England také vyčkat, jaký dopad budou mít úrokové sazby na britskou ekonomiku.

Revize minimální mzdy směrem nahoru

Pokud jde o další vývoj, očekává se, že britská libra se dočká vysoké volatility, protože britské ministerstvo financí oznámí revizi minimální mzdy směrem nahoru. Zároveň se očekává, že britský FM odmítne i jakékoliv snížení daní.

A pokud se podíváme na index PMI (UK) od S&P Global, zářijový údaj činil 44,3, zatímco minulý měsíc byl 44,2 bodu. Podle tržních prognóz se očekávalo, že britský PMI zůstane na stejné úrovni.

Pokud se podíváme na druhou stranu, trhy jsou 50/50 ohledně případné nové změny politiky zavedené ECB. Trhy se domnívají, že inflace v Evropské unii je stále nad cílem banky, což znamená vyšší šanci na recesi v EU.

S ohledem na tuto skutečnost investoři nyní pozorně sledují jakákoli nová prohlášení nebo ukazatele, které poskytnou náhled na to, o čem ECB přemýšlí!

Důležitým ekonomickým ukazatelem ze strany EU byl německý index PMI, který oproti minulému měsíčnímu tisku vykázal další pokles. Stejně tak míra nezaměstnanosti a PMI eurozóny se rovněž nezměnily, což znamená, že ani na této frontě nedošlo ke zlepšení.

Při pohledu do budoucna budou trhy sledovat sestavu projevů členů a představitelů ECB.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek