EUR/JPY se obchoduje nad 156 bez jasného směru

Eurjpy zůstává ve fázi konsolidace

Zdá se, že měnový pár EUR/JPY postrádá směr, protože se střídavě pohybuje v medvědím a býčím trendu. Prozatím se pár obchoduje nad úrovní 156 poté, co se zotavil ze ztrát z minulého dne.

Nejlepším termínem pro popis současné cenové akce EUR/JPY je „konsolidace“. Podle analytiků jakýkoli vyšší pohyb z konsolidačního pásma pošle EUR/JPY výše na úroveň kolem 158,65. Další na řadě je úroveň 159,76, která je zároveň maximem z 30. srpna.

160,00 zůstává důležitou úrovní odporu

Pokud býci EUR/JPY všechny tyto úrovně odporu překonají, dalším cílem bude 160,00, což je rovněž důležitá zóna odporu. Od současné ceny je zóna 160,00 vzdálena více než 350 pipů, což naznačuje, že býčí cíl je založen na optimismu.

Naopak šance na pohyb směrem dolů jsou přítomny i u EUR/JPY, přičemž nejbližší support se nachází na 156,00 a poté na 155,50. Poté nás čeká ještě 154,34, což je minimum z 3. října a zároveň měsíční minimum pro tento pár.

Jakákoli medvědí korekce EUR/JPY pošle pár níže směrem k těmto úrovním. Kromě toho musíme vzít v úvahu, že ve směru EUR/JPY může hrát roli i intervence BoJ.

Japonsko obecně nebude spokojeno s oslabováním JPY vůči EUR, k čemuž může dojít, pokud se EUR/JPY posune výše. Jakmile tedy EUR/JPY překročí určitou hranici, BoJ bude na trzích opět intervenovat, aby podpořila japonský jen.

Z dlouhodobého hlediska je tendence pro měnový pár EUR/JPY pozitivní, dokud se na denním grafu obchoduje nad SMA 200. Prozatím se SMA 200 nachází poblíž 149,72, což znamená, že dlouhodobý směr EUR/JPY je i přes konsolidaci v krátkodobém horizontu již býčí.

V neposlední řadě bude klíčovým hráčem, který může ovlivnit aktuální cenovou akci EUR/JPY, také ECB. Jestřábí ECB bude ve prospěch většího růstu EUR/JPY, zatímco holubičí ECB povede k jinému výsledku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek