EUR/JPY se obchoduje nad 158 před zasedáním BoJ

EUR/JPY se obchoduje nad 158 před zasedáním BoJ

Velmi očekávané zasedání Bank of Japan je za dveřmi a zdá se, že EUR/JPY se prozatím drží svých zisků.

Dnes se EUR/JPY dokázal přiblížit k hodnotě 159, jen aby zažil výprodej, protože se obchody připravují na událost s vysokou volatilitou. Prozatím si EUR/JPY vyměňuje karty na úrovni 158,26 se zaměřením na nadcházející rozhodnutí BoJ.

Fundamenty z eurozóny ukazují na pokles německé inflace. To znamená, že ECB si nyní může dovolit pozastavit svou kampaň za zvyšování sazeb, protože má konečně důkaz o ochlazení inflace. Tato změna bude pro ekonomiky EU, které se již potýkají s rekordními úrokovými sazbami, znamenat nový nádech.

Jedinou medvědí zprávou pro jednotnou měnu je však německý HDP za 3. čtvrtletí, který je stále záporný. To je ale zároveň dobrá zpráva, vzhledem k tomu, že tempo poklesu HDP nebylo tak velké, jak trh očekával!

Na druhé straně tu máme zasedání BoJ, které zastiňuje všechny ostatní zprávy. Klíčové je, jak se po nedávných událostech změní politika JCB. Podle trhů bude jen po zasedání BoJ posilovat, což je hlavní důvod, proč EUR/JPY zažívá určité výprodeje.

Obrátíme-li pozornost ke grafům, časový rámec D1 EUR/JPY ukazuje, že cenová akce se i přes nedávný výprodej stále nachází nad Ichimoku Cloudem. Pokud však EUR/JPY nezmění směr, klesne na úroveň 157,69, která se nachází uvnitř mraku.

Ještě předtím je přítomna také úroveň 158, což je tzv.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek