EUR/USD klesá na 1,0850, pozornost se soustředí na FEDpeak

Eur/USD zůstává v záporných hodnotách pod 1,0950

Měnový pár EUR/USD, který je také označován za nejlikvidnější měnový pár, ztratil před očekávaným projevem FEDu svou trakci. V důsledku toho pár euro/dolar klesl na úroveň 1,0850, zatímco před několika hodinami se obchodoval nad 1,0930.

V posledních dnech se rizikový sentiment zlepšil, ale americký dolar stále vykazuje vůči ostatním měnám FX svou odolnost. Kromě toho rostou i výnosy dluhopisů, což na měnový pár euro/dolar silně doléhá.

EUR/USD odmítnuto na 100 SMA

Technický graf EUR/USD ukazuje, že býkům dochází dech! Když se pár EURO/DOLLAR dotkl úrovně 100 SMA, objevil se prudký prodejní tlak, který způsobil, že pár ztratil směr blízko úrovně 1,0930. Navíc sklon 20 SMA také začal vykazovat tlak směrem dolů spolu s ukazateli hybnosti, které ukazují medvědí otisk.

A pokud se podíváme na 4hodinový graf EUR/USD, ten také naznačuje medvědí momentum, což je špatná zpráva pro EURO, ale dobrá pro USD. Podobně i měnový pár EURO/USD nevykazuje žádnou výraznou hybnost ani jedním směrem, pokud se podíváme na 20 SMA.

Na základě dostupných informací jsou úrovněmi podpory pro měnový pár EUR/USD 1,0835, následované 1,0790 a poté 1,0740. Na opačné straně jsou nejbližší & důležité úrovně odporu 1,0930 a poté 1,0960. Pokud se měnovému páru EUR/USD podaří vystoupat nad 1,0960, další zóna odporu se bude nacházet poblíž 1,1005.

Prozatím se pozornost přesune od technických pohybů, protože všechny oči budou upřeny na událost Fedspeak. Trhy si již uvědomují, že vysoké úrokové sazby se nikam neposunou, což je pro americký dolar býčí. Pokud však nedávná událost Fedspeak naznačí něco jiného, než se očekává, může EUR/USD opět pokračovat v růstu.

Pravděpodobnost dlouhodobě vysokých úrokových sazeb je velmi reálná, což znamená, že USD v krátkodobém až střednědobém horizontu posílí.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek