EUR/USD klesá na 1,700 uprostřed posilování DXY

Eur/USD zůstává v záporných hodnotách pod 1,0950

Měnový pár EUR/USD se během pondělní seance zotavil, ale jeho zotavování skončilo, když dolarový index (DXY) opět posílil. Náhlý růst DXY poslal EUR/USD níže do blízkosti 1,0700.

Přestože se páru podařilo najít dno poblíž úrovně 1,0705, od úrovně 1,0700 ho stále dělí pouhých 5 pipů. Neudržení úrovně 1,0700 otevře brány k úrovním 1,0675, 1,0650 a 1,0600.

Podle odborníků lze cenovou akci EUR/USD vysledovat v souvislosti s nadcházejícím rozhodnutím ECB a nedávnými údaji o inflaci v USA. Fundamentální přehled vykresluje rozmazaný obrázek Evropské unie, zatímco údaje o inflaci naznačují zlepšení americké ekonomiky.

Graf D1 EUR/USD ukazuje medvědí momentum

Při pohledu do budoucna je EUR/USD vystaven většímu riziku většího tlaku směrem dolů, který jej pošle níže k úrovni 1,0685, což je shodou okolností také zářijové minimum. Na denním grafu se zdá, že EUR/USD je zaměřen směrem dolů, jelikož se obchoduje pod liniemi MA (klouzavého průměru).

Zejména 20 SMA, který zvýrazňuje krátkodobé momentum, se nadále obchoduje pod velkými čarami MA, což je medvědí znamení. Zároveň se většina technických ukazatelů změnila na medvědí bez krátkodobých známek vyčerpání. To opět svědčí o dalším poklesu měnového páru EUR/USD.

Na 4hodinovém grafu EUR/USD se aktuálně nachází jen o něco výše než 20 SMA. Kromě toho je 20 SMA také plochý, což je známka měnícího se momenta na 4hodinovém časovém rámci. Kromě toho delší MA nadále vykazují medvědí sklon, což pro býky na EUR není dobré.

Po zbytek víkendu budeme bedlivě sledovat úrovně podpory poblíž 1,0685 a 1,0640. V případě pohybu pod tyto úrovně bude další důležitou úrovní 1,0595.

V opačném směru budou trhy pozorně sledovat zóny odporu na úrovních 1,0720 a 1,0755. V případě silnějšího býčího impulsu by EUR/USD mohl dokonce zamířit k úrovni 1,0790.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek