EUR/USD zůstává v defenzivě poblíž 1,1250 na pozadí oživení dolaru

EUR/USD zůstává v defenzivě poblíž 1,1250 na pozadí oživení dolaru

Měnový pár EUR/USD se pohybuje těsně pod rezistenční zónou 1,1250 a pokračuje v poklesu z maxim z února 2022. Prozatím je pár EUR/USD pod tlakem, jelikož se na trh po období silného výprodeje vrátili býci amerického dolaru.

Pokud se podíváme na ukazatel RSI na grafu EUR/USD h4, tiskne se blízko hodnoty 80, což svědčí o překoupených podmínkách, ale také o síle eura. Pokud se tedy dočkáme technické korekce, nejbližší hladinou podpory bude kurz 1,1200, následovaný kurzy 1,160 a 1,150. Poté bude další důležitou zónou podpory, kterou budou muset euroví býci bránit, úroveň 1,120, která je zároveň horní hranicí regresního kanálu.

Důležitými zónami zůstávají 1,1270 a 1,1300

Pokud se podíváme směrem vzhůru, býci na EUR/USD budou čelit zóně odporu 1,1240, po níž bude následovat 1,1270. Při pohledu dopředu je důležitá také hladina odporu 1,1300, kde se pravděpodobně nachází mnoho nevyřízených prodejních příkazů.

Prozatím byl EUR/USD naposledy viděn, jak mírně ustupuje z maxima 1,1244, což je jedna z jeho nejvyšších úrovní za posledních 12 měsíců. I když pár trochu ustoupil, stále zůstává podporován nad zónou 1,1200.

Po zveřejnění indexu spotřebitelských cen (CPI) se výprodej na USD zintenzivnil a následoval index cen výrobců (PPI), který rovněž vykázal meziroční nárůst pouze o 0,1 %.

Na základě ekonomických fundamentů je dominantním tématem na trzích medvědí postoj k USD, ale v rámci vybírání zisků můžeme být svědky krátkodobého posílení.

V poslední době někteří členové Fedu hovořili o potřebě pokračovat v politice zpřísňování. Situace v terénu se však dramaticky změnila, což EUR/USD pomůže zůstat býčí ve střednědobém a dlouhodobém horizontu.

Červencové zasedání nás dovede k dalšímu zvýšení sazeb, které bude v rozporu s tím, co si trh přeje, ale už je v ceně. Nyní je skutečnou otázkou, co nás čeká po červencovém zasedání a zápis ze zasedání právě toto odhalí!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek