Eurjpy se před očekávaným zasedáním Ecb stává medvědím

EUR/JPY se obchoduje nad 158 před zasedáním BoJ

EUR/JPY se ve středu obrátil k medvědímu kurzu a naposledy se obchodoval na úrovni 140,61. Vzhledem k tomu, že pár euro a japonský jen dosáhl ve stejný den maxima 144,98, naznačuje obchodní úroveň 140,61 velký medvědí tlak.

Celkově pár EUR/JPY během vnitrodenního obchodování ztratil -2,34 % na pozadí zhoršující se fundamentální situace a poklesu evropských bankovních akcií.

Odborníci se domnívají, že trh se obává nákazy v evropském bankovním sektoru. To způsobilo pokles eura vůči ostatním měnám včetně JPY. Kromě toho od podpory Credit Suisse odstoupil i jeden z významných investorů!

ECB bude s vysokou pravděpodobností akomodativní

Pád SVB byl očekávanou událostí pro všechny včetně Evropské centrální banky (ECB). Proto trh nyní očekává, že ECB na nadcházejícím zasedání zaujme akomodační přístup.

Dříve ekonomové předpokládali, že ECB na nadcházejícím zasedání představí zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. To mělo bojovat proti inflaci omezením poptávky.

Nyní, když se bankovní sektor dostal pod tlak, by však další zvýšení sazeb mohlo vést k závažným důsledkům.

Proto se ECB na nadcházejícím zasedání s největší pravděpodobností rozhodne pro žádné nebo velmi malé zvýšení sazeb.

Dalším faktorem, který vytváří medvědí tlak na EUR vůči JPY, je tedy skutečnost, že ECB během zasedání možná sazby nezvýší.

Analytici Commerzbank již vyjádřili své obavy z toho, jak se riziko nákazy eurem stalo velmi vysokým.

Když se však podíváme na Japonsko, tamní administrativa stále podporuje velmi holubičí politiku. Proto útěk od eura k japonskému jenu nedává smysl. Zdá se však, že trh nyní jenu vůči euru fandí.

Proto se domníváme, že nedávný výprodej na páru EUR/JPY bude s největší pravděpodobností přinejlepším krátkodobý.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek