Euro na 9měsíčním maximu po zprávách o dalším zvyšování sazeb

Italský ministr Giorgetti varuje Ecb před rizikem recese

Měnový pár EUR/USD je na nejvyšší úrovni za posledních 9 měsíců, což ukazuje sílu eura vůči dolaru. Zdá se, že aktuální ekonomické údaje z USA favorizují holubičí výhled Fedu a táhnou tak americký dolar dolů.

Kromě toho i Evropská centrální banka (ECB) vyslala signály, že bude pokračovat v cyklech zvyšování sazeb. Na jedné straně tedy máme býčí ECB a na druhé straně zprávy, které ukazují na holubičí Fed.

Měnový pár EUR/USD se naposledy obchodoval na úrovni 1,0862 USD, přičemž za celý den vzrostl o 0,7 %. Dříve EUR/USD dosáhl maxima na úrovni 1,0887 USD, aby pak o něco ustoupil.

Inflace v USA zpomaluje

Nedávný vývoj na EUR/USD přichází v době, kdy se dozvídáme zprávy o inflaci z USA. Podle těchto zpráv byla cenová inflace v USA mnohem slabší, než očekával trh. Kromě toho zklamaly i údaje o maloobchodních tržbách, což inflaci rovněž ochladí.

Tyto údaje však také naznačují, že americká ekonomika zpomaluje, a tím ovlivní i tempo růstu amerického HDP.

Kromě toho po údajích o inflaci prudce poklesly i výnosy amerických dluhopisů, což mělo rovněž negativní vliv na americký dolar.

Dvouleté americké dluhopisy jsou obvykle považovány za vysoce korelované s úrokovou politikou Fedu. A v poslední době také klesl o 9 bazických bodů a dosáhl hodnoty 4,11 %. Podle odborníků se jedná o nejnižší úroveň od začátku října. A desetiletý dluhopis, který je svázán s dlouhodobou inflací v USA, také klesl a dosáhl 3,40 %.

Pokud se inflace v USA dále ochladí, bude to pro americký dolar špatná zpráva. Naopak americké akcie budou ze slabšího dolaru těžit a v roce 2023 mohou zaznamenat oživení!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek