Eurusd klesá pod 10600, protože fondy se přesouvají k americkému dolaru

Eurusd Upside Očekává se na 4 Us Cpi Ing

Během středeční seance byl na měnovém páru EUR/USD patrný silný výprodej. Tím se pár dostal pod hladinu podpory 1,0600, která nyní bude působit jako rezistence.

Výprodej eura přichází v době, kdy se bankovní akcie v EU dostaly pod silný tlak. To umožnilo americkému dolaru posílit vůči evropské měně.

EUR/USD pokles o 200 pipů

Pár se nyní obchoduje na svých denních minimech poté, co ztratil téměř 200 pipů. Před výprodejem se EUR/USD obchodoval poblíž úrovně 1,0759 (denní maximum).

Denní graf EUR/USD naznačuje, že medvědi z EU jsou stále silní a další pokles je velmi pravděpodobný. Stejně tak známé technické ukazatele také tisknou medvědí znaménka – ukazatel RSI se aktuálně pohybuje kolem 43, což je medvědí vzhledem k tomu, že 50 je přirozená zóna.

A pokud se podíváme na ukazatel 20 SMA, euro i americký dolar jej již překonaly, což naznačuje silnou přítomnost prodejců. Při pohledu do budoucna je nyní pár na cestě k překonání úrovně 1,0550, kde se nachází 100 SMA.

Pokud prodejci eura 100 SMA překonají, další support se bude nacházet na úrovni 1,0515. Jedná se o důležitou úroveň, která odpovídá 50 % retracementu medvědího pohybu zaznamenaného během roku 2022.

Na 4hodinovém grafu se EUR/USD obchoduje pod všemi hlavními SMA a technické ukazatele již dosáhly přeprodané oblasti.

Přestože se technické ukazatele nacházejí v přeprodaném teritoriu, nic nenasvědčuje tomu, že by prodejci eura byli vyčerpáni nebo že by trh opustili.

Podle odborníků dochází k určité významné koncentraci stop lossů (SL), které se nacházejí pod úrovní podpory 1,0515. To znamená, že pokud bude úroveň 1,0515 překonána, dočkáme se dalšího poklesu.

Důležitými úrovněmi podpory pro EUR/USD jsou prozatím 1,0515, 1,0450 a 1,0420. Stejně tak úrovně odporu pro EUR/USD se nacházejí na 1,0640-1,0650 a poblíž 1,0700.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek