Eurusd na ústupu v blízkosti 11000, protože americký dolar získává na síle

Eurusd na ústupu v blízkosti 11000, protože americký dolar získává na síle

Měnový pár EUR/USD vykazuje známky oslabení a zdá se, že se během časné evropské seance drží v blízkosti podpory 1,1000.

Celkově jsou tržní potraviny velmi smíšené, protože se zdá, že americký dolar si udržuje své nedávné oživení. Pokud jde o budoucnost, na programu jsou rovněž projevy tvůrců politiky Fedu a představitelů ECB.

EUR/USD zůstává stranou

Dříve se měnovému páru EUR/USD nepodařilo uzavřít nad úrovní 1,1050 a během americké obchodní seance vykazoval další oslabení. Říci, že měnový pár EUR/USD zůstal stranou, by nebylo špatné.

Čtyřhodinový graf EUR/USD ukazuje, že všechny hlavní ukazatele jsou nakloněny směrem dolů. Zejména ukazatel RSI se nachází pod úrovní 50, což naznačuje slabost EURO, ale sílu USD.

Kromě toho se EUR/USD obchoduje pod průměrem 20 SMA a zdá se, že se blíží k úrovni 1,1000. Podle odborníků bude negativní tón obklopující EUR/USD platit tak dlouho, dokud se bude obchodovat pod úrovní 1,1030.

Pokud však EURO ukáže sílu a posune pár EUR/USD nad 1,1050, bude to znamení síly!

Zisky zůstanou z větší části omezené, pokud nepřekročíme úroveň 1,1100. Pokud však dosáhneme denního uzavření nad úrovní 1,1100, vedlo by to ke zvýšení býčího trendu ve střednědobém horizontu.

Na druhou stranu uzavření pod úrovní 1,0970 by znamenalo větší medvědí tlak a další korekci směrem dolů. V takovém případě budou dalším důležitým supportem pro měnový pár EUR/USD úrovně 1,0930 a 1,0910.

Odborníci se prozatím domnívají, že EUR/USD bude vykazovat další oslabení, protože DXY vykazuje slibný růst. Navíc pokud se DXY podaří překonat rezistenci 101,50, znamenalo by to pro EURO další problémy.

Pokud jde o budoucnost, čeká nás zpráva o inflaci v USA a trh očekává, že zůstane stabilní. Pokud však inflace klesne, bude mít Fed méně důvodů ke zvyšování sazeb, což by bylo pro USD špatné!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek