Eurusd otestuje úrovně 10660 a 105 Scotiabank

Eurusd Upside Očekává se na 4 Us Cpi Ing

Měnový pár EUR/USD se pokusil prodloužit zotavení nad úroveň 1,08, ale kvůli koncentraci medvědů kolem této úrovně se mu to nepodařilo. A nyní jsou tu ekonomové Scotiabank s prognózou ohledně dalšího možného směru EUR/USD.

Podle Scotiabank bude EUR/USD nyní testovat support na úrovni 1,0660, což je zároveň pondělní minimum. A pokud se tato úroveň neudrží, pak se pár EUR/USD obrátí ještě níže a zaměří se na hladinu podpory 1,05.

Tato prognóza Scotiabank přichází v době, kdy USD získává půdu pod nohama vůči EUR, GBP a dokonce i zlatu!

Zvýšení sazeb ECB o 50 bazických bodů je vysoce pravděpodobné

Pokud se podíváme na fundamentální stránku, vysoké sazby stanovené ECB zde zůstanou i přes zpomalení inflace. Komentáře představitelů ECB ve skutečnosti ukazují na další zpřísňování v nadcházejících měsících.

Máme také naplánovaný projev Lagardeové (prezidentky ECB). Podle analytiků Lagardeová znovu potvrdí, že na březnovém zasedání se chystá další zvýšení sazeb o 50 bazických bodů.

Stejně tak prezident ECB pravděpodobně naznačí i zvýšení sazeb o 25 bazických bodů na dalších zasedáních v závislosti na ekonomických údajích.

Ačkoli tedy zvyšování sazeb zůstane i v roce 2023, jejich přesný rozsah se pravděpodobně zmenší s tím, jak se bude ochlazovat inflace.

Pokud se podíváme na technickou stránku, měna EUR vykazuje známky odmítnutí v blízkosti rezistence na úrovni 1,08. Nyní je dalším bezprostředním cílem otestování úrovně 1,0660 a poté se nachází podpora na úrovni 1,05.

Euro zkrátka čeká další pokles, protože americký dolar je při silných údajích o maloobchodních tržbách a inflaci na koni. Obě tyto ekonomické zprávy nejsou pro americké akcie dobrou zprávou, ale na devizovém trhu posílí pozici dolaru.

Stejně tak šance na snížení sazeb v USA jsou také velmi malé, přinejmenším v průběhu roku 2023. Se vstupem do roku 2024 by však situace mohla být jiná!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek