Eurusd Upside Očekává se na 4 Us Cpi Ing

Eurusd Upside Očekává se na 4 Us Cpi Ing

Podle ekonomů ING EUR/USD pravděpodobně získá další růst, pokud se ukáže, že jádrový index spotřebitelských cen v USA dosáhne 0,4 %. Dodali také, že měnový pár EUR/USD bude ovlivněn politickým rozhodnutím Fedu, tedy jádrovou inflací.

V podstatě by bylo zcela oprávněné říci, že investoři se musí dívat spíše směrem k USA než k eurozóně. Koneckonců z Evropy nepřicházejí žádná hodnotná data, ale ekonomické zprávy z americké strany jsou opravdu důležité.

Vzhledem k údajům o inflaci, které má v nejbližších dnech zveřejnit zasedání Fedu, je důležité vyčkat na jejich zveřejnění. ING se však domnívá, že údaje budou ve prospěch měny EURO, a povedou tak k dalšímu růstu EUR/USD.

23% šance na zvýšení sazeb

Na otázku ohledně možnosti zvýšení sazeb ze strany Fedu odpověděli, že existuje 23% šance, že se tak stane zítra. Nakonec lze i 23% šanci zcela odmítnout. Možná proto jsme svědky nerozhodnosti na měnových párech založených na USD.

Ekonomové ING jsou pevně přesvědčeni, že šance na jakoukoli sazbu ze strany Fedu je 0 %. V takovém případě pravděpodobně dojde k růstu EUR/USD, USD/JPY a dalších párů.

Navzdory těmto prognózám však zároveň vydali varovné prohlášení, protože nadcházející události jsou velmi důležité. Je normální, že páry jako EUR/USD vykazují nerozhodnost právě v době zveřejnění. Na páru EUR/USD se může stát cokoli, od velkého pohybu směrem vzhůru až po zvrácení všeho na příštím zasedání.

Podle našeho názoru bude přesný směr EUR/USD jasný až 1-2 hodiny po zasedání amerického Fedu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek