Federálové obstavili majetek v hodnotě 700 milionů od společnosti Bankman Fried

Federálové obstavili majetek v hodnotě 700 milionů od společnosti Bankman Fried

Zdá se, že potíže Sama Bankmana-Frieda ještě neskončily… Podle posledních zpráv mu byl zabaven majetek v hodnotě přibližně 700 milionů dolarů. Podle soudního spisu většinu tohoto majetku tvořily akcie Sama Bankmana-Frieda.

Bankman-Fried byl kdysi významnou osobností v oblasti kryptoměn a pracoval ve společnosti FTX. Nyní je však stejná osoba obviněna z krádeže peněz zákazníků FTX. Podle obvinění použil peníze na zaplacení dluhů svého hedgeového fondu. Sam se prozatím k těmto obviněním ze zpronevěry nepřiznal a čeká ho říjnový soud.

Akcie společnosti Robinhood v hodnotě 525 milionů dolarů

Podle zpráv ministerstva spravedlnosti byla většina peněz zabavených Samovi ve formě akcií společnosti Robinhood. Kromě toho se jednalo také o nějaká aktiva na burze Binance spolu s hotovostí v různých bankách.

Celkově mají zabavené akcie hodnotu přibližně 525 milionů dolarů, což je velká částka, ať už se na ni díváte jakkoli. Kromě toho je vlastnictví těchto akcií také předmětem sporu mezi společnostmi BlockFi a FTX.

Jen před několika dny došlo k dalšímu zabavení, při kterém úředníci zabavili 94,5 milionu dolarů v hotovosti v jedné z bank. Tento bankovní účet byl spojen s jednou z dceřiných společností FTX na Bahamách.

Dalších 7 milionů dolarů zabavilo ministerstvo spravedlnosti také z účtu spojeného s firmou Sam Bankman-Fried. Již dříve bylo zabaveno přibližně 50 milionů dolarů z jiné malé banky se sídlem ve Washingtonu.

Zdá se, že na skutečné zahájení soudního řízení si budeme muset ještě několik měsíců počkat… A protože Sam Bankman-Fried svou vinu nepřiznal, zůstane tento případ otevřený ještě poměrně dlouhou dobu.

Do té doby je velká šance, že budeme svědky dalších konfiskací souvisejících se Samem Bankmanem-Friedem, společností FTX a jejími dceřinými společnostmi.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra je naší nejnovější posilou v týmu profesionálních obchodníků na onlineobchodovani.cz. Sandra, která se již 6 let zabývá obchodováním, kryptoměnami, blockchainem a arbitrážními příležitostmi, je klíčem k tomu, aby naše uživatele informovala o nejnovějších inovacích a trendech, což jistě každému pomůže udělat to nejlepší rozhodnutí ve světě tradingu. Když se zrovna hluboce neponořuje do čísel, baví ji horolezectví a dlouhé procházky po Praze, kde žije.

Přejít nahoru
Přejít na začátek